Дерматин є обробним матеріалом, що володіє особливими якостями. Він не мнеться, не вигорає від впливу…
Як і чим обшити двері самому
Як би не банально це звучало, але вхідні двері – особа будинку! Вона не тільки виконує практичні функції, але і дозволяє гостям скласти враження про ваше житло. Звичайно, бажання обшити вхідні двері виникає, як правило, тоді, коли її теплоізоляційні властивості залишають бажати кращого. Проте якщо зробити такий ремонт добре, можна так перетворити стару дверну конструкцію своїми руками, що дверний проріз отримає новий, унікальний вигляд.
З чого почати?
Для початку потрібно взяти рулетку й виміряти отвір. В першу чергу треба заміряти висоту дверей. Для визначення ширини слід заміряти відстань між місцями зіткнення дверей з рамою. Глибиною двері буде ширина куточків, також її можна визначити з допомогою звичайного пластиліну, шматочок якого треба помістити між полотном дверей і коробкою. Закривши двері, ви отримаєте зліпок, який легко виміряти. Отримані дані треба записати, з них в магазині вам допоможуть прорахувати необхідну кількість матеріалу. Краще заздалегідь підготувати отвір, демонтувавши своїми руками колишню обшивку, знявши замок та іншу фурнітуру.
знадобиться?
Прийшла черга подбати про матеріали, враховуючи їх особливості:
- Обшивка гіпсокартоном не відрізняється особливою міцністю;
- Оббивка дверей деревом обійдеться дорого, а обшивка панелями ПВХ, що імітують те ж дерево, буде суттєво дешевше. При цьому такі двері не буде боятися ні підвищеної вологості, ні постійних перепадів температур. ПВХ панелі, крім іншого, добре протистоять механічним впливам і абсолютно не вибагливі. Важливо, що про численні переваги ПВХ панелей можна говорити тільки тоді, коли вони правильно встановлені, тому обшивати двері своїми руками потрібно дуже акуратно. Панелі ПВХ – порожнисті конструкції – цим пояснюється специфіка їх установки. Лише добре вивчивши процес монтажу ПВХ, можна приступати до цієї задачі.
- Оббити двері дерматином – класичний варіант. До речі, він не втратив своєї актуальності, тому що сучасні види дерматину, такі, як вінілштучшкіра, амидискожа та інші досить міцні і зносостійкі матеріали. Вони продаються в рулонах 110-140 см в ширину. В такому випадку, швидше за все, треба буде купити відріз рівний довжині дверей, так як ширина полотна повинна дорівнювати ширині дверного полотна плюс 10-15 див. Врахуйте, що ремонт дерев’яних дверей передбачає виготовлення валиків своїми руками, що вимагає додаткового матеріалу. Слабкою стороною обробки дерматином є його властивість тріскатися і стиратися в районах найбільшої рухливості – біля замків і дверних ручок.
- В якості утеплювача підійде як традиційний поролон, так і сучасні види утеплювачів ізолон, поліуретан, ековата та інші. Ці матеріали коштують дорожче, але володіють відмінними ізоляційними якостями, надійно захищають отвір від вологи, холоду і шуму, тому коштують витрачених грошей.
Інструменти
Дерев’яні та металеві двері обробляють трохи по-різному, має значення і те, яка сторона дверей (зовні або всередині) підлягає обробці. Проте, купивши в будівельному магазині матеріали для оббивки, не забудьте запастися допоміжними інструментами та комплектуючими, без яких ремонт неможливий. Їх приблизний список виглядає так:
- Куточки;
- Декоративні планки;
- Саморізи;
- Скоби;
- Меблеві цвяхи (у тому числі декоративні);
- Пінопласт;
- Бруси;
- Клей (за браком спеціального клею «момент універсальний» цілком підійде);
- Пензлик для нанесення клею;
- Ножиці;
- Будівельний степлер;
- Молоток;
- Канцелярський ніж.
Хід роботи
В загальних рисах, ремонт оббивки своїми руками полягає в наступному: у внутрішній порожнині дверей по периметру і в центрі розташовують дерев’яний брус, який кріпиться саморізами. Подальші дії залежать від вибраного типу оббивки. На внутрішній стороні матеріал притягається з зовнішньої сторони з допомогою довгих саморізів, для оббивки зовнішньої сторони дверей саморізи монтуються зсередини по периметру полотна.
Ремонт і обшивка тонколистовим матеріалом, таким як ДВП, має свої нюанси – листи просто приклеюються посередині, а по периметру полотна кріпляться і закриваються декоративними планками, щоб красиво замаскувати кріплення. Таким чином, дверний отвір виходить дуже акуратним навіть своїми руками.
Щоб оббити двері своїми руками шкірзамінником, треба виміряти отвір і вирізати відповідний розмір утеплювача. Кріпити його можна за допомогою металевих скоб, меблевих цвяхів, а подекуди – з допомогою клею. Ремонт і заміна оббивки здійснюється, як правило, за допомогою декоративних цвяхів. Краї матеріалу підгинаються і добре фіксуються.
Оббивка «вагонкою» або дерев’яною рейкою – ще один цікавий варіант оббивки дверей. «Вагонка» просочується різними складами, що надають їй якості вогнетривкості, запобігають її гниття і підвищують вологостійкість. Така обробка не поступається по практичності ПВХ, однак перевершує його по екологічності. «Вагонку» можна пофарбувати або покрити лаком, а також зовсім не складно кріпити. Тому така обробка дверей підходить не тільки для квартири, але і прикрасить отвір у приватному будинку.
Обшивка дерев’яною двері
Оббивка дерев’яних вхідних дверей передбачає виготовлення і кріплення зсередини по периметру дверного полотна спеціального валика, який закриває щілини між полотном і коробкою. Такий валик робиться з оббивного матеріалу та утеплювача: матеріали треба нарізати по висоті і ширині дверей, прикласти їх і закріпити степлером так, щоб вийшли утеплюючі смужки по всьому контуру дверей.
Обшивка металевих дверей
Залізні двері можна утеплити з допомогою брусів, роблячи з них каркас по периметру двері за допомогою саморізів. Отвори для кріплення панелей потрібно робити у відповідності з обраними панелями – у них є інструкція, в якій описано особливості їх кріплення. Отвори під вічко, ручку і замок вираховуються і випилюються самостійно. Утеплювач вставляється в ніші між брусками і закріплюється за допомогою клею. Завершить ремонт приклеювання декораятивного куточка на залізну двері по периметру – він закриє кромки панелей.
Таким чином, якщо двері втратила свої функціональні властивості або зовнішній вигляд, не поспішайте вдаватися до її заміни, адже оббити недорогу залізну або стару дерев’яну вхідні двері цілком реально, а збільшити термін її служби своїми руками може кожен.