Оформлення дверних отворів без дверей

Відсутність дверей візуально об’єднує простір кімнат. Такий прийом часто використовується для проходу між кухнею та їдальні, вітальні і бібліотекою. Проте він піддається постійному зовнішньому впливу, ударів, тертя. Тому вибір матеріалів повинен бути таким, щоб вони прослужили досить довго.Як оформити дверний проріз, якщо не планується установка дверей вирішувати тільки вам.

Підготовка отвору

Перш, ніж приступити до обробки, потрібно вирівняти отвір. Це можна зробити:

 • гіпсокартоном;
 • штукатуркою.

Обштукатурювання – надійний спосіб обробки. Але він тягне за собою утворення великої кількості пилу і бруду. Тому при роботі частіше віддають перевагу гіпсокартону.

Оформлення дверних отворів без дверей

В залежності від того, як оформити проріз, ви привернете увагу до проходу або приховаєте його, зробивши непомітним. Після штукатурки отвір можна забарвити таким же кольором, як і стіну, або відрізняється від нього, а також обкласти декоративним каменем або іншим матеріалом.

При обшивці гіпсокартоном вхідного отвору своїми руками, поверхня виходить ідеально гладкою і рівною. До неї можна приклеїти будь-які елементи обробки, якщо ви хочете виділити прохід. Якщо ж прохід не повинен привертати до себе увагу, то його просто фарбують.

На відміну від штукатурки, з гіпсокартоном легко працювати. Він не утворює пил і сміття, легко кріпиться, без зусиль дозволяє прокласти проводку для додаткового підсвічування отвору зсередини. Обробка гіпсокартоном ідеально підходить для арочних конструкцій, з його допомогою можна надати проходу будь-яку форму.

Після того, як закінчено обштукатурювання або обшивка гіпсокартоном, перед початком обробки необхідно очистити поверхню від пилу та інших забруднень. Після цього можна приступати до декоративного оформлення отвору.

Матеріали для оздоблення

Найбільш поширені варіанти обробки можуть бути наступними:

 • штучний камінь;
 • дерево або МДФ панелі;
 • ПВХ панелі;
 • штори.

Оформлення дверних отворів без дверей

Наведений вище список не є вичерпним. Можливе використання інших матеріалів в залежності від дизайну приміщення і уподобань господарів. Розглянемо детальніше процес та особливості обробки найбільш часто використовуваними матеріалами.

Оформлення отвору декоративним каменем своїми руками

Камінь, використовуваний для обробки, може бути натуральним та штучним. Основний недолік натурального – висока ціна. Штучний виготовляють на заводах з натуральних матеріалів. Він коштує дешевше, менше важить і не поступається натуральному за якістю, якщо зроблений з дотриманням технології.

Оформлення дверних отворів без дверей

Переваги оформлення отвору декоративним каменем:

 • пожежна безпека;
 • вологостійкість;
 • міцність і простота у догляді;
 • легкість і зручність при роботі;
 • стандартні розміри.

Оформлення декоративним каменем добре підходить для отвору вхідних дверей. Його також застосовують у просторих приміщеннях, кімнатах з невеликою кількістю меблів. Красиво впишеться камінь у вітальню з каміном.

Оформлення дверних отворів без дверей

Оздоблення дверного прорізу без дверей декоративним каменем під силу навіть тим, хто не має досвіду роботи з ним. Для цього потрібно знати основні правила.

 1. Кладка на стіні повинна бути симетричною з обох боків проходу.
 2. Шви між декоративним каменем повинні бути рівними і однаковими по ширині.
 3. Внизу отвору обробка на стіні може бути масивніший, ніж вгорі.

Роботу потрібно починати з розмітки. На стіні олівцем зазначається місце розташування каменю. Клеїти його починають з нижнього кута. Попередньо обробіть ділянку, який призначений під камінь, грунтовкою. Фахівці рекомендують розкласти на підлозі плитку так, як вона в підсумку буде перебувати на отворі. Це дозволить домогтися потрібного поєднання кольорів.

Для того, щоб робота була виконана рівне, користуйтеся рівнем. Якщо є необхідність розламати плитку навпіл, то обов’язково обробіть гострий кути, отшлифовав їх.

Варто мати на увазі, що поєднання каменю, навіть якщо він штучний, з МДФ панелями або іншим матеріалом, що імітує дерево, небажано. На тлі оздоблення декоративним каменем вони будуть виглядати неприродно.

Після завершення роботи і висихання клею можна приступити до покриття каменю спеціальним складом, який додасть йому більш природний вигляд.

Оздоблення МДФ панелями

Оформлення дверного отвору своїми руками деревом або МДФ панелями, які його імітують, широко застосовується для міжкімнатних проходів в квартирі. Завдяки своїй міцності, його часто вибирають і для обробки вхідних дверей.

Оформлення дверних отворів без дверей

Переваги обшивання МДФ панелями:

 • міцність;
 • простота у догляді;
 • легкість монтажу.

Єдиним недоліком є невелике число колірних рішень.

Після виміру отвору, отримані розміри переносяться на панель і вирізаються планки. Кріплення МДФ проводиться за допомогою спеціальної суміші або рідких цвяхів. Шов між панеллю і стіною закривається наличниками, які кріпляться до стіни.

Оформлення дверних отворів без дверей

Крім МДФ можна провести обробку проходів без дверей в квартирі доборами.

Застосування ПВХ панелей

Ще один варіант оформлення – ПВХ панелі. Вони мають ряд переваг:

Оформлення дверних отворів без дверей

 • простота у догляді;
 • низька вартість;
 • легкість монтажу;
 • широкий вибір колірних і фактурних варіантів.

При обробці ПВХ панелями найчастіше віддається перевагу матеріалу, що імітує дерево. Кріплення проводиться рідкими цвяхами. ПВХ панелі підходять для міжкімнатних отворів у квартирі. Установка їх на стіні біля вхідних дверей не доцільна, оскільки вони не володіють достатньою міцністю.

Прикраса шторами

Ще один хороший варіант – прикраса отвору шторами. Вони відволікають увагу від вхідного проходу, дають відчуття затишку і завершеності інтер’єру і красиво виглядають.

Оформлення дверних отворів без дверей

Все що потрібно для обробки шторами – повісити карниз. Зробити це своїми руками під силу кожному. Головне, що потрібно врахувати – штора не повинна заважати вільному проходу. Тому римські, французькі та інші варіанти з горизонтальним закриттям не підійдуть. Вертикально відкриваються штори підв’язують до стіни.

Вибираючи як обробити дверний проріз вхідних або міжкімнатних дверей своїми руками, зупиняються найчастіше на оформленні декоративним каменем, ПВХ і МДФ панелями або на шторах. Оформлення можливо і іншими матеріалами, наприклад, плиткою або дзеркалами, але вони використовуються не так часто.

Главная / Декор / Оформлення дверних отворів без дверей
Вверх