Як самостійно відремонтувати старі двері

Для більшості людей міжкімнатні двері – це незмінна частина інтер’єру, яку рідко коли міняють, навіть якщо робиться ремонт. Це значною мірою пов’язано уявній труднощами зняття, оновлення та монтажу дверей. Однак якщо придивиться, стане очевидно, що насправді це лише видимість складності. У дієвості цей процес не складніше поклейки шпалер, навіть якщо все робити своїми руками. Досить зрозуміти, як і що потрібно робити. Великі труднощі можуть виникнути лише на етапі вибору того, як саме облагороджувати старі міжкімнатні двері.

Підготовчі роботи

Перший етап ремонту чого-небудь – це завжди підготовчі роботи. В нашому випадку, до того як приступити до безпосереднього облагороджування двері своїми руками, необхідно зробити наступне:

 1. Зняти стару двері з петель.
  Як самостійно відремонтувати старі двері
 2. Демонтувати всю фурнітуру: засувки, ручки, замки і петлі. Якщо яка-небудь робити сильно зносилася або проржавіла, її потрібно замінити на нову. При цьому варто пам’ятати, що нові деталі повинні поєднуватися з іншими елементами як двері, так і всього решти інтер’єру приміщення.
  Як самостійно відремонтувати старі двері
 3. Якщо міжкімнатні двері зі скляними вставками, то їх потрібно акуратно вийняти.
 4. Наступним кроком буде видалення старого покриття. Фарбу знімають за допомогою будівельного фена, нагріваючи її до того моменту, коли вона почне пузиритися, після чого фарби знімають, використовуючи шпатель.
  Як самостійно відремонтувати старі двері
 5. Після видалення покриття необхідно вирівняти подряпини і закрити щілини, якщо такі є. Для цього потрібно використовувати спеціальну замазку та/або шпаклівку, почекати поки покриття висохне, зашкурити відшліфувати поверхню і її.
 6. Далі, старі двері слід покрити оліфою або морилкою. Це обереже її від пошкоджень із-за вологості.
  Як самостійно відремонтувати старі двері
 7. Якщо раніше з дверей зняли скло, то його потрібно вставити назад. Штапики при цьому краще всього замінити на нові – вони коштують копійки, і це вигідніше, ніж витрачати час на очищення їх своїми руками.

Вибір декору і його нанесення

Завершивши підготовчі роботи можна приступити до вирішення головного завдання – як саме облагородити старі двері. Це можна зробити одним з наступних способів:

 • Фарбування або лакування. Це самий простий і очевидний варіант, який відмінно підійде для дверей з цілісного дерева або дерев’яного шпону. У будь-якому випадку, міжкімнатні двері краще фарбувати пензликами, наносячи фарбу вздовж волокон. Таким чином, фарба або лак ляжуть у всі нерівності і поглиблення.
  Як самостійно відремонтувати старі двері
 • Декорування шпалерами. Цей варіант менш популярний, що дивно, оскільки його легко виконати своїми руками і він здатний кардинально змінити дизайн всієї кімнати. При цьому необов’язково використовувати фотошпалери, підійдуть і звичайні. Але якщо ви вирішили не економити і зробити все як слід, то можна замовити в спеціальних магазинах певний малюнок, який найкраще підходить для тієї або іншої кімнати.

Шпалери на стару двері клеяться за допомогою ПВА після ретельного очищення поверхні від бруду, шорсткостей і нерівностей. Якщо міжкімнатні двері обклеюються звичайними шпалерами, то після висихання клею їх, як правило, покривають лаком, щоб захистити від фізичних пошкоджень, вологи і вицвітання.

 • Тканина. Цей варіант декору старих дверей своїми руками майже ідентичний попередньому. Тільки замість шпалер використовують тканину. При цьому неважливо наскільки груба тканина, тонка, щільна, прикрашена вона вишивкою або іншими елементами. Головне, щоб її можна було приклеїти або прикріпити до дверей використовуючи штапики.
  Як самостійно відремонтувати старі двері
 • Наклейки. По суті – це сучасна заміна шпалер, яку не використовують для декору стін лише через вимоги до гладкості поверхні. Їх можна придбати в звичайному будівельному магазині або зробити на замовлення.
  Як самостійно відремонтувати старі двері
 • Мозаїка та вітражне скло. Це ще два варіанти обновки своїми руками, де основними елементами декору виступають шматочки битого скла. Для мозаїки ці шматочки наносять безпосередньо на поверхню, в той час як вітраж – це використання цих шматочків замість цільного скла всередині прорізів дверей.
  Як самостійно відремонтувати старі двері

Слід зазначити, аналогічними способами можна облагородити вхідні двері. Однак слід враховувати кілька важливих обставин, які не важливі для міжкімнатних дверей. Мається на увазі, стійкість оновленої поверхні до кліматичних впливів: мороз, спека, сонячне світло, підвищена вологість та інше. Це важливо якщо двері декорувалася простими шпалерами або тканиною. Оскільки вони, швидше за все, швидко зіпсуються поза звичайного кімнатного клімату.

Главная / Декор / Як самостійно відремонтувати старі двері
Вверх