Штучне старіння деревини: фото та відео

Багато дизайнерські стилі (французька, тосканський, вінтаж, шеббі-шик та інші) характеризуються наявністю серед своїх елементів антикварних виробів з дерева. Потертість фарби, текстура старого дерева надають особливий шарм інтер’єру. У своїй творчості дизайнери активно використовують старовинні меблі, стінові панелі, підлоги, сходи, балки, колони та інший дрібний декор. Однак антикваріат коштує недешево, що сильно завищує вартість проектів, а дерев’яні елементи з минулого не відрізняються міцністю і довговічністю. Для вирішення цих проблем з’явилося штучне старіння дерева, і здійснювати його можна навіть своїми руками.

Методи старіння

Зістарити дерев’яну поверхню можна кількома способами. На вибір потрібного методу старіння впливає порода деревини, особливості дизайнерського стилю, наявність необхідних інструментів і матеріалів, професійні навички та досвід. Найбільш поширені такі види штучного старіння натуральної деревини:

Штучне старіння деревини: фото та відео

  • хімічний спосіб;
  • термічна обробка;
  • брашірованіе;
  • старіння деревини методом сухої кисті.

Хімічний метод

Штучне старіння деревини: фото та відео

Для того, щоб обробляти дерев’яні вироби таким методом необхідно мати спеціальні хімічні реактиви, професійний інструмент, певну кваліфікацію і знання. На поверхню деталей наносяться їдкі речовини (кислоти, лугу або мідний купорос), після чого деревина змінює колір, а м’які волокна руйнуються. Сам процес пов’язаний з небезпекою для здоров’я і вимагає підвищених заходів безпеки. Реалізувати таке штучне старіння своїми руками в домашніх умовах практично неможливо.

Метод термічної обробки

Суть цього технологічного процесу полягає в випалюванні допомогою відкритого вогню менш щільних шарів деревини. Складається він з декількох стадій:

Штучне старіння деревини: фото та відео

  • отжиг м’яких волокон до отримання потрібної фактури деревини;
  • зачищення поверхні абразивними матеріалами;
  • нанесення лаку.

Для здійснення цього методу своїми руками можна використовувати цілком доступний інструмент – звичайну паяльну лампу.

Брашірованіе

Назва цієї техніки походить від англійського слова «браш», що означає щітка. Ґрунтується брашірованіе на особливостях будови деревини, що складається з твердих і м’яких волокон, а сам процес полягає в вичісування з деревини м’яких волокон за допомогою металевої щітки і надання текстуру поверхні старого дерева. Брашірованіе своїми руками можна розбити на ряд послідовних етапів:

  • механічна обробка деревини вздовж волокон;
  • зачистка від стружок і ворсу;
  • глянцевание;
  • нанесення морилки або патинування;
  • покриття лаком.

Штучне старіння деревини: фото та відео

Незважаючи на те, що інструмент для брашірованіе здається дуже простим, сам процес є досить трудомістким. При використанні даного способу нанесення на дерев’яні вироби нальоту старовини слід пам’ятати, що брашированию не піддаються твердолистяні породи, а також сосна, тис і модрина.

Штучне старіння деревини методом сухої кисті

Цей процес теж нескладно виконувати своїми руками, він застосовний до шаф, столів, этажеркам, крісел і інших видів домашніх меблів. Складається він з декількох стадій, причому не всі з них обов’язкові.

  1. Створення ефекту багаторічної експлуатації.

На цьому етапі на поверхню меблів наносяться подряпини, вибоїни, сколи і вм’ятини. Для цього знадобиться столярний інструмент і трохи фантазії. Оскільки наносяться ушкодження мають невозвратимый характер, цю стадію старіння дерева можна пропустити.

  1. Фарбування.

Для цього використовується два варіанти фарби схожих відтінків. Спочатку наноситься один, а після висихання – другий.

Штучне старіння деревини: фото та відео

  1. Обробка поверхні абразивними матеріалами або ошкурювання.

За допомогою дрібної наждачного паперу або піску стирається верхній шар фарби. Робиться це нерівномірно, місцями лише до першого шару, а місцями до деревини. Важливо досягти ефекту природної потертості, тому особливу увагу слід приділити крайок і виступаючих частин. Після ошкурювання за допомогою пилососа прибираються стружки і деревний пил.

Штучне старіння деревини: фото та відео

  1. Нанесення фарби сухим пензлем.

На цій стадії важливо підібрати правильний інструмент для нанесення фарби. Найкраще підійде жорстка плоска кисть. До вибору фарби також слід підійти відповідально. Вона повинна бути контрастною по відношенню до раніше використаним відтінкам. Для світлої бази оптимальним варіантом будуть темні відтінки коричневого або бардівської фарби. Технологія нанесення фарби на поверхню у цьому способі старіння деревини найскладніша. Фарба наноситься своїми руками практично сухою кистю, мазки повинні виглядати так, ніби слід від численних щетинок. Перетин мазків не допускається.

  1. Затирання верхнього шару.

Для цього використовується серветка з тканини, якою змащуються тільки що нанесені мазки.

Штучне старіння деревини: фото та відео

  1. Покриття лаком.

Краще всього використовувати прозорий лак, який слід наносити в один або два шари.

Штучне старіння деревини: фото та відео

Існує ще кілька способів примусового старіння деревини своїми руками, однак вони не так ефективні і не завжди досягають бажаної мети.

Главная / Декор / Штучне старіння деревини: фото та відео
Вверх