Штори і фіранки для міжкімнатних дверей

Свіжий погляд на інтер’єр і дизайн будинку, сьогодні, придбав неймовірні масштаби. Пішли в минуле часи, коли з працею можна було відрізнити одну квартиру від іншої. Відмова від звичних шаблонів і штампів спостерігається у всьому, в тому числі і сфері ремонту. У чому ж це проявляється конкретно? Наприклад, в тому, як звичні речі міняють місце своєї дислокації; як вони з розряду практичних переходять в ранг декоративних і навпаки. І яскравим прикладом цього є штори. Ми звикли бачити декоративні фіранки прикрашають вікно, але сьогодні, не менш популярні штори на двері, і вони однаково хороші і для балконних і для вхідних, у вигляді доповнення або функціонального елемента.

Штори і фіранки для міжкімнатних дверей

Штори і фіранки для міжкімнатних дверей

Відзначимо, що прикраса дверних прорізів текстилем – справжній писк інтер’єрної моди, і справа не тільки в естетиці, але і в практичній користі. Використовуючи замість дверного полотна фіранки можна кардинально поміняти зовнішній вигляд приміщення, надати йому затишку і свіжості, оригінальності і грації, а також, зонувати простір, уберегти себе від занадто яскравого сонця, зберегти зайві квадратні метри. Це і москітна захист, і проста декоративна рама, що обрамляє дверний отвір; спосіб сховатися від настирливих поглядів, або навпаки привернути увагу, їх можна зробити своїми руками або придбати вже готовий варіант.

Двері або штори? Складний вибір або проста необхідність

Від чого багато хто робить вибір на користь штор, відмовляючись від надійних і звичних дверей? Спробуємо розібратися.

Штори і фіранки для міжкімнатних дверей

Штори і фіранки для міжкімнатних дверей

  • Неймовірно популярним в інтер’єрі став дверний проріз арочного, трапецієподібного типів, що робить вибір дверей до них завданням складним і витратним. У таких випадках доводиться виконувати міжкімнатні двері на замовлення, а це пов’язане з додатковими витратами. Тоді як декоративні фіранки замість дверей дозволяють не тільки оформити проріз, а й істотно заощадити, виконавши всі своїми руками. Арки з текстильним декором виглядають дуже незвично, ідеально вписуючись в будь-який дизайнерський проект, стають його справжньою окрасою.
  • Ще однією популярною тенденцією в сфері ремонту та дизайну стало зонування простору без використання стінних перегородок. Приміром, уже звичним став образ приміщення, коли кухню і вітальню не поділяє стіна, а використовуються, наприклад ті ж арки. У таких випадках, використання текстилю не тільки дозволяє привнести в дизайн приміщення родзинку, але і при необхідності своїми руками швидко і просто зонувати простір, змінити настрій кімнати одним рухом.
  • Міжкімнатні двері вимагають достатнього простору, адже вони повинні безперешкодно відкриватися і закриватися. У деяких випадках, саме дефіцит квадратних метрів змушує декорувати дверний проріз шторами.


Відзначимо, що двері і фіранки також можуть створювати прекрасний дует. Штори ідеальні для балконних дверей, двері на кухню, для дверного полотна, де є вікно ведучого на вулицю, терасу, що розділяє кімнати. Для балконних дверей, наприклад, практично повсюдно використовується москітна штора на магнітах, але про це нижче.

Різноманіття варіантів, форм і фактур

Воістину шикарний вибір, яким представлені фіранки і штори для дверей дозволяють втілити найсміливіші дизайнерські думки і збагатити будь-який інтер’єр своїми руками. І вони неймовірно практичні – москітна і сонце-захист, розмежування простору і прикраса кімнати …

Штори і фіранки для міжкімнатних дверей

Штори і фіранки для міжкімнатних дверей

Ви без зусиль знайдете ідеальний варіант і на кухню і для балконних дверей, і декоративні і строго функціональні, і замість міжкімнатних дверей і для їх декору та доповнення. До того ж, ви без зусиль зможете створити унікальний варіант своїми руками. Якими ж вони бувають?

  • Текстиль. Вікно та двері однаково прекрасно приймають текстильне обрамлення, а з додаванням фурнітури, цікавою драпірування і інших приємних дрібниць, такий ансамбль дарує неймовірний затишок і тепло.
  • Штори-нитки, або серпанок. Унікальний вид штор, неймовірно легкий і невагомий, надає богемний вигляд будь-якому приміщенню. Чи не перешкоджаючи потоку свіжого повітря, ці декоративні фіранки покликані затемнити кімнату, їх ідеально використовувати для балконних дверей (як москітна захист вони не приносять користі), арки, повісити на вікно або дерев’яні двері зі скляною рамою. Серпанок улюблений інструмент зонування простору, ними можна легко розділити кухню і гостьову зону. Своїми руками можна їх доповнити стеклярусом, бісером, переплести або створити багаторівневу лінійність, ці фіранки – простір для творчої думки.
  • Дерев’яні штори. Такі штори, що прикрашають дверний отвір, відразу створюють атмосферу гармонії і благодаті. Декоративні елементи з дерева якнайкраще сприяють релаксації, але їх креативний зовнішній вигляд може стати прикрасою і консервативного дизайну, і сучасного інтер’єру. Цей нехитрий елемент інтер’єру без праці може бути створений своїми руками.
  • Бамбукові штори на двері. Шанувальники африканського і азіатського стилю, а також любителі природних мотивів в інтер’єрі, неодмінно звернуть увагу на такі шторки. Їх розкішний вигляд підкреслить відмінний вид балконних дверей, використовуйте їх у ванній і кухонної кімнаті, повісьте на вікно або дверний проріз, всюди вони будуть виглядати гармонійно і доречно.
  • Рулонні механізми. Текстильне полотно з блоком ланцюговий механізмом – справжній лідер в сфері дизайну. Рулонні штори можуть прикрасити і вікно і дверний отвір, їх декоративні функції найвдалішим чином гармоніюють з високою практичністю і функціоналом. Москітна сітка або світло-непроникна тканину, легка тин або строгий текстиль, рулонні штори увібрали в себе всі ці варіанти.
  • Магнітні фіранки, неймовірно популярний вид дверних штор сьогодні. Їх легко кріпити і прибирати своїми руками, по суті, це вдосконалена москітна сітка. Використовують їх в комплекті з балкону і вхідними дверима, їх декоративні варіанти цілком можуть претендувати на звання прикраси будинку. Москітна сітка пішла в минуле і до неї на зміну прийшли магнітні завіски.

Главная / Декор / Штори і фіранки для міжкімнатних дверей
Вверх