Двері з экошпона – новинка будівельного ринку, що з’явилася внаслідок впровадження інноваційних технологій по виробництву…
Що таке шпоновані двері
Дуже часто ті, хто робить ремонт своїми руками і збирає корисну інформацію з цього приводу, від консультантів магазинів або простих обивателів, які вже пережили цей процес, чують рада придбати шпоновані двері або оздоблювальні матеріали зі шпону. Причому, і ті, і інші в якості аргументів, що обґрунтовують таку рекомендацію, говорять одне і те ж:
- вироби, виконані з використанням шпону, мають респектабельний зовнішній вигляд;
- володіють хорошими якісними характеристиками;
- стоять набагато дешевше аналогів, повністю виконаних з натурального дерева.
Що таке шпон дерева і сфери його застосування
Глибоко помиляються ті, хто думає, що шпон – це щось штучне, схоже пластику. Насправді цей матеріал – та ж сама натуральна деревина, тільки оброблена за особливою технологією.
Шпон являє собою дерев’яні листи товщиною від 0,1 мм до 12 мм, які отримують шляхом зрізання найтонших шарів деревини з стовбура дерева.
Тому якщо постає вибір, що краще використовувати для виконання оздоблювальних робіт своїми руками, – шпон або ПВХ, віддавайте перевагу першому, так як це абсолютно натуральний матеріал.
Сфера застосування шпону досить широка – від меблевої індустрії і будівництва до автомобільного виробництва. Його використовують для виготовлення сірників, корпусних меблів, дверей, підлогових покриттів, стінових панелей, музичних інструментів і навіть для тюнінгу салонів дорогих автомобілів.
Зазвичай шпон за допомогою спеціального клею і преса наклеюють на плити МДФ, з яких потім виготовляють різні вироби. Цей технологічний процес цілком можна відтворити в домашній майстерні, якщо хочеться своїми руками оновити якусь дерев’яну поверхню нескладної форми.
Переваги шпонованих виробів
Меблі та столярні вироби, для створення яких був використаний масив дерева, безумовно, виглядають красиво. Але у них також є і маса недоліків. По-перше, такі речі важкі, а по-друге, вони мають дуже високу вартість, доступну далеко не всім. І, по-третє, масив натурального дерева з часом неминуче піддається різним видам деформації: розсиханню, крученню, розтріскування.
Всього цього можна уникнути, якщо використовувати в роботі шпон. Серед головних його переваг необхідно визначити такі:
- таке покриття завжди має гарний благородний малюнок, який підкреслюється при обробці;
- шпоном з дорогих порід дерева можна обробити каркас, для виготовлення якого був використаний більш дешевий масив (наприклад, сосни або осики). Таким чином, готові шпоновані вироби мають більш прийнятну ціну, але не менш респектабельний вигляд;
- шпоновані двері при пошкодженнях можна відновити без шкоди для зовнішнього вигляду, що вельми складно зробити з виробом з масиву натурального дерева;
- з його допомогою можна оновити старі предмети меблів або столярку, що може значно здешевити ремонт квартири;
- зі шпону і МДФ набагато легше робити своїми руками, ніж використовуючи масив натурального дерева, для обробки якого не обійтися без промислових верстатів.
Види шпону і їх якісні характеристики
Шпон класифікують за способом його виготовлення.
Існує три основних види цього матеріалу:
- лущений;
- струганий;
- пилений.
Найтонший шпон виходить в результаті лущення. Суть цього виробничого процесу полягає в тому, що зрізає найтоншого дерев’яного пласта з постійно обертається колоди. Цей вид шпону найдешевший і за деякими якостям поступається стругати і пиляння. Як правило, для його виробництва використовують такі види дерев, як осика, сосна, вільха, береза, бук, дуб. Застосовують цей вид обробки для виробництва дерев’яно слоїстих пластиків, фанери, шаруватої клеєної деревини, обклеювання МДФ, а також для фанерування окремих елементів меблів.
Струганий шпон отримують шляхом стругання спеціальними ножами дерев’яного бруса. З нього виходить ідеальна обклеювання для дверних і меблевих фасадів, стінних панелей, оскільки технологія виробництва дозволяє робити зрізи з бруса під різними кутами, експериментуючи