Як зробити поріг біля вхідних дверей самостійно

Якщо установка порогу на міжкімнатні двері проводиться за бажанням, то вхідні двері без нього немислимі.

Функції порога вхідних дверей

Поріг вхідних дверей виконує важливі функції. Без нього дверний блок не зможе виконувати своє призначення. До них відносяться:

 • шумоізоляція;
 • теплоізоляція;
 • захист від бруду та пилу;
 • забезпечення додаткової безпеки;
 • декоративна функція.

Як зробити поріг біля вхідних дверей самостійно

Дверний поріг захищає приміщення від шуму, пилу і холоду, які можуть проникнути в приміщення з вулиці. Завдяки йому дверне полотно щільно прилегается до коробки, забезпечуючи надійну герметизацію і захист від злому. Крім того, поріжок прикрашає зовнішній вигляд будинку, якщо він зроблений у вигляді продовження сходинок перед вхідними дверима. А всередині приміщення він створить гармонію, якщо буде являти собою одне ціле з підлоговим покриттям кімнати.

Вибір поріжка

Як правило, поріг вхідних дверей поставляється в комплекті з коробкою і являє собою її нижню горизонтальну планку. Тому, з чого він буде виконаний, залежить від матеріалу двері. Часто разом з поріжком встановлюють на одному рівні майданчик, ширина якої повинна бути достатньою, щоб поставити на неї ногу.

Як зробити поріг біля вхідних дверей самостійно

Вибираючи поріг, враховуйте, що на нього постійно чиниться фізичний вплив, тому він повинен бути міцним і надійним, витримувати постійне зовнішній вплив, такий як бруд і вага стають на нього людей.

Пластикові пороги найменш довговічні, тому для вхідних дверей застосовуються рідко. Якщо ви хочете встановити дерев’яний поріжок, то потрібно вибирати тверді сорти деревини, наприклад дуб. Дерев’яний поріг буде мати потребу в регулярному догляді: його треба фарбувати або покривати лаком для продовження терміну служби.

Як зробити поріг біля вхідних дверей самостійно

Краще всього металевий або бетонний поріг, він надійний і має великий термін експлуатації. Металеві, зазвичай, йдуть разом з металевими дверима. Їх широко застосовують для міських квартир. Бетонні – звичайна практика для приватних і заміських будинків.

Як зробити поріг біля вхідних дверей самостійно

Установка порогу на вхідні двері

Якщо поріг йде в комплекті з дверною коробкою, то він встановлюється на місце разом з нею. Монтаж окремо придбаного поріжка проводиться додатково після установки дверей.

Як зробити поріг біля вхідних дверей самостійно

Встановлюючи поріг, потрібно взяти до уваги, що його висота не повинна перевищувати 30 міліметрів. Ця рекомендація пояснюється зручністю і безпекою використання дверей. У деяких випадках його висоту зменшують або збільшують для того, щоб добитися потрібного вигляду.

Як зробити поріг вхідних дверей з дерева розповість інструкція.

Як зробити поріг біля вхідних дверей самостійно

 1. Підготовка місця установки, очищення від бруду та пилу, вирівнювання поверхні.
 2. Вирізання порогу за габаритами отвору.
 3. Просверлення отворів під саморізи.
 4. Кріплення на шурупи або цвяхи по рівню.
 5. Покриття порогу лаком або фарбою.

Для того, щоб поріг краще тримався, фахівці рекомендують робити його трохи ширше дверного отвору. А внизу коробки під нього слід зробити запили на висоту порогу, в які вставляється виріб.

Перш ніж кріпити поріг, прикладіть його на місце і перевірте роботу двері. Вона повинна відкриватися і закриватися вільно, а її нижня частина щільно прилягати до виступу.

Пристрій бетонної порогу відрізняється від дерев’яного. Для його установки потрібно виконувати такі дії.

Як зробити поріг біля вхідних дверей самостійно

 1. Підготовка місця установки, очищення від бруду та пилу, вирівнювання поверхні.
 2. Обробка поверхні грунтовкою.
 3. Виставлення опалубки за рівнем.
 4. Приготування розчину. Для цього рекомендується використовувати спеціальні суміші, в які додані присадки для їх еластичності і морозостійкості.
 5. Заливання суміші в опалубку.

Після того, як розчин висох, опалубку можна зняти. Для підвищення міцності виробу його змочують водою кілька днів після заливки. Після остаточного висихання виконується декоративне оздоблення.

Як зробити поріг біля вхідних дверей самостійно

Часто після монтажу поріжка між ним і підлогою залишаються щілини і просвіти. Їх закладають шпаклівкою, а після її висихання шпаклюють силіконової шпаклівкою, яка запобігає розтріскування.

Обробка порогу

Установкою порога, як правило, справа не обмежується. Після монтажу потрібно приступити до обробки, яка зробить вхідні двері привабливіше.

Як зробити поріг біля вхідних дверей самостійно

Якщо для дерев’яного все закінчується фарбуванням або покриттям лаком, то обробити бетонний поріг вхідних дверей можна за допомогою плитки, лінолеуму чи інших матеріалів. Обробка, як правило, провадиться тим же матеріалом, що і підлога. Для запобігання відколів на поріг можна прикріпити алюмінієвий куточок.

Знаючи про важливої ролі порогів на вхідних дверях, ви будете відповідальніше ставитися до їх вибору і установці. Самостійне влаштування та оздоблення поріжка – заняття не складне, тому з ним легко впоратися самостійно.

Главная / Декор / Як зробити поріг біля вхідних дверей самостійно
Вверх