Як зробити поріг на балкон самому

Коли ремонт балкона майже закінчений, встановлені вікна і двері, залишається одна невелика завершальна деталь — установка балконного порога. Є думка, що якщо балкон засклений, то поріг для входу на балкон робити необов’язково. Але досвідчені будівельники радять обов’язково встановлювати поріг на балкон.

Основні причини для встановлення порогу на балкон

Насправді порог на балконні двері виконує кілька завдань:

 • Поліпшується естетичний вигляд входу на балкон. З допомогою порогу робиться плавний перехід від підлоги основного приміщення до виходу на балкон.
 • Навіть якщо балкон засклений — порог на балконні двері служить додатковою перешкодою попадання холодного повітря в приміщення. Якщо балкон засклений, то поріг служить не тільки теплосохраняющей захистом, але і перешкоджає попаданню в приміщення вологи і вогкості.
 • Безпека і зручність пересування. Шансів спіткнутися об високий поріг балконних дверей набагато більше в тих випадках, коли не встановлено поріг на балкон.

Як зробити поріг на балкон самому

Змайструвати поріг на балкон своїми руками – цілком посильне завдання навіть для початківця і недосвідченого будівельника. Але тут, як і в будь-якому будівельному справі, є свої професійні нюанси, без знання яких не обійтися, щоб отримати успішний результат свого саморобного діяння.

Варіанти порогів для балкона з різних матеріалів

Щоб поріг гармонійно вписувався в інтер’єр приміщення, необхідно щоб сходинка в отворі дверей балкону за кольором поєднувалася з підлоговим покриттям кімнати.

Як зробити поріг на балкон самому

Для обробки порогу, в залежності від уподобань і дизайну приміщення, використовують наступні матеріали:

 • Керамічна плитка. Поріг на балкон з плитки довговічний і легкий у догляді. Це один з найбільш практичних і якісних варіантів оздоблення входу на балкон. Плитку для обробки порогу кладуть починаючи від центру порога. Обрізати плитку найкраще спеціальним різальним верстатом для кахлю.
  Як зробити поріг на балкон самому
 • Натуральне дерево. Дерев’яні пороги красиво виглядають, тримають тепло і екологічні. Робота з деревом не становить особливої складності, а додаткове утеплення такого порогу мінеральною ватою посилить його теплоізоляцію.
  Як зробити поріг на балкон самому
 • Пластик. Пластиковий поріг добре виглядає, легко і швидко монтується, але недовговічний в експлуатації і схильний до деформації. Якщо двері ведуть на балкон зроблена з пластику, то пластиковий поріг того ж відтінку буде добре гармоніювати з балконними дверима.
  Як зробити поріг на балкон самому
 • Ламінат. Хороша альтернатива дорогому дереву. Для того, щоб поріг з ламінату довго служив, стики відрізків для монтажу обробляють спеціальним засобом, що володіє герметичними властивостями.
  Як зробити поріг на балкон самому
 • Лінолеум. Легкий у догляді матеріал. Щоб поріг з лінолеуму виглядав ідеально рівним, поверхню основи з цементу ретельно розрівнюють за допомогою металевих маячків.
  Як зробити поріг на балкон самому
 • Пробка. Володіє відмінними теплоізоляційними якостями. Екологічно чистий і приємний у дизайні. З недоліків – нестійкість до пошкоджень твердими предметами. З часом можуть з’явитися подряпини і вм’ятини.

Як зробити поріг на балкон самостійно

Технологія виготовлення порогу на балкон включає в себе кілька етапів:

 1. Визначитися з шириною і висотою сходинки входу на балкон.
 2. Підготувати поверхню для сходинки видалити залишки старого покриття і все вичистити.
 3. Розмітити контури і виставити опалубку з урахуванням перепаду висоти між рівнями підлоги в кімнаті і на балконі. Товщина дощечок для опалубки не повинна бути більше двох сантиметрів.
  Як зробити поріг на балкон самому
 4. Приготувати цементний розчин з розрахунку: одну частину цементу розмішують з трьома частинами піску. Для кращої схватываемости розчину можна додати трохи гіпсової суміші. Акуратно залити форму будівельним розчином і ретельно розрівняти поверхню. Будівельна суміш не повинна виходити за рамки опалубки — якщо є надлишки, то їх необхідно видаляти. Залишити розчин застигати не менше ніж на добу.
  Як зробити поріг на балкон самому
 5. Після закінчення доби, зняти опалубку і можна приступити до облицювання сходинки обраним матеріалом.

Якщо перепад між рівнями підлоги досить великий, то замість цементно-піщаної суміші використовують основу з цегли. Коли поріг на балкон буде остаточно готовий, то рекомендується не наступати на нього протягом доби.

Як зробити поріг на балкон самому

Для наочності і розуміння всіх деталей процесу, в інтернеті є маса відеоматеріалів, як зробити поріг на балкон своїми руками. Зрозуміла відеоінструкція пояснить починаючому майстрові всі етапи виготовлення балконного порога.

Главная / Декор / Як зробити поріг на балкон самому
Вверх