Залежно від виду застосовуваного матеріалу двері мають абсолютно різні типи: від масивних металевих вхідних до…
Обробка вхідних дверей зсередини і зовні самостійно
Вхідні двері є обов’язковим елементом в будь-якій квартирі або приватному будинку. Якщо міжкімнатний отвір можна залишити без дверного полотна, то вхід в будинок обов’язково повинен бути надійно захищений. Застосування сучасних матеріалів і технологій дозволяє зробити це з мінімальними витратами. Крім того, окремої уваги потребує оздоблення вхідних дверей, адже, це, свого роду візитна картка квартири.
Для того, щоб своїми руками зробити двері не тільки надійним, але і привабливою, існує маса матеріалів і технічних прийомів. Їх вибір залежить насамперед від матеріалу двері і фінансових можливостей власника. Втім, як показує практика, красива двері – зовсім не обов’язково повинна бути дорогою. Є маса прикладів вдалого поєднання ціни та якості з використанням таких популярних матеріалів, як мдф або ламінат.
Особливості оздоблення дверей з металу
Оздоблення металевих дверей за останні роки зазнала значних змін. Якщо раніше оздоблення дверей з металу своїми руками найчастіше зводилася до фарбування, то сьогодні спектр застосовуваних матеріалів значно ширше. Серед них:
- Вінілісшкіра або шкірозамінник – один із недорогих матеріалів, Застосовується для оздоблення дверей, як зсередини, так і зовні. Дуже часто використовується в поєднанні з утеплювачем, що дозволяє поліпшити характеристики старих дверей.
- Плівка пвх – ще один варіант з розряду «дешево і сердито». Найчастіше застосовується для оздоблення дверей зсередини. За допомогою пвх без проблем можна облагородити двері своїми руками, не вдаючись до послуг фахівців.
- Порошкове напилення – зробити його своїми руками навряд чи вдасться, оскільки технологія нанесення вимагає використання спеціального устаткування. Якщо ж мова йде про замовлення двері, то дуже часто зовні її покривають спеціальним порошком, що захищає від несприятливих умов (підвищена вологість, перепади температури, прямі сонячні промені).
- Вагонка – перевірений і надійний спосіб відновлення старих вхідних дверей. Обшиваючи двері панелями з вагонки, вдається поліпшити її зовнішній вигляд та підвищити звукоізоляцію.
Універсальні обробні матеріали
Цілий ряд матеріалів можна використовувати при ремонті своїми руками і металевих і дерев’яних дверей. Причому, оздоблення міжкімнатних дверей практично нічим не відрізняється від технології обробки вхідних дверей зсередини.
- Ламінат – порівняно новий, але досить популярний матеріал. Оздоблення дверей ламінатом проводиться за допомогою спеціального клею. Тому дуже важливо ретельно підготувати оклеиваемую поверхню. В результаті обробки ламінатом вхідних дверей зсередини вдається максимально замаскувати металеву поверхню і органічно вписати її в інтер’єр квартири. За оцінками майстрів, оздоблення міжкімнатних дверей ламінатом проводиться частіше, ніж вхідних конструкцій.
- Панелі мдф – конкурують за популярністю з оздобленням ламінатом. Відрізняються більшою міцністю і надійністю. Правда, вартість обробки панелями мдф теж дещо вище. Найчастіше мдф використовується, якщо обробляється внутрішня поверхня вхідних дверей. Оздоблення міжкімнатних дверей панелями мдф може здійснюватися, як своїми руками, так і в заводських умовах.
Дерев’яні двері та особливості їх обробки
Для того, щоб зробити красиву дерев’яну двері, зовсім необов’язково йти на значні фінансові витрати і замовляти конструкцію з масиву дуба, модрини або іншої цінної породи деревини. При бажанні можна без проблем відреставрувати стару двері своїми руками, вдихнувши в неї нове життя. Зробити це можна згаданим вище ламінатом, мдф панелями або просто шпалерами. Внутрішня поверхня двері не зазнають атмосферного впливу, тому експериментувати можна практично з будь-якими матеріалами. Крім того, не варто забувати про матеріали, які по праву вважаються класичними:
- Фарба – не старіючий спосіб обробки. Сучасні фарби можна застосовувати в самих різних ситуаціях. Внутрішня фарбування дверей може проводитися в будь-який час року, а ось зовнішню обробку краще проводити влітку.
- Лак – лакована поверхня виглядає дуже здорово. Але, перш, ніж приступати до лакуванню доведеться попотіти над вихідною поверхнею. Лак – не мдф, тому всі нерівності і огріхи попередньої обробки буде видно.
- Морилка – не дає такої ідеальної поверхні, як лак, але дозволяє приховати дрібні дефекти.
- Шпон – останнім часом активно витісняється ламінатом. Але, тим не менш, масово застосовується при обробці дверей, найчастіше міжкімнатних.
Не забуваємо про надійність
Обробка обробкою, але не варто забувати і про те, що вхідні двері повинна забезпечувати схоронність приміщення. Тому, за замовчуванням повинна бути оснащена замками, ригелями, антивандальними та іншими пристроями. Отже, необхідно передбачити їх органічне поєднання з мдф, ламінатом, шпалерами та іншими оздоблювальними матеріалами. В ідеалі, захисні пристрої і механізми не повинні кидатися в очі і не привертати увагу зловмисників. Окремої уваги заслуговують системи відеоспостереження, якими досить часто оснащують вхідні двері заможні люди. Вони повинні, з одного боку забезпечувати якісний огляд простору перед дверима, а з іншого – бути поза досяжності можливих зловмисників. Тому, в ідеалі – непогано б проконсультуватися з фахівцем з безпеки, перш ніж приступати до опоряджувальних робіт.
Слід також звертати увагу на органічне поєднання використовуваних замків та фурнітури з загальним дизайном вхідних дверей. Зробити це досить просто, враховуючи величезний вибір виробників і видів замків, а також оздоблювальних елементів. Головне – не поспішати і критично оцінювати результати роботи.