Як і чим обробити дверні відкоси зсередини самому

Новенька вхідні двері в квартирі часто виглядає ідеально зовні – зовнішні відкоси, які є частиною дверної конструкції, що встановлюються з урахуванням безлічі тонкощів і нюансів, але зовсім не складно. А от зсередини господарів часто чекають сюрпризи: відбита штукатурка, голі стіни й клоччя монтажної піни. Як обробити відкоси вхідних дверей? Багато компаній, що встановлюють вхідні двері, можуть подбати про це, але, як правило, це істотно збільшує вартість їх послуг.

Як і чим обробити дверні відкоси зсередини самому

А між тим, є всілякі варіанти обробки відкосів, багато з яких цілком здійсненні своїми руками.

Доступні способи виготовлення відкосів своїми руками

 • Оштукатурювання;
 • Створення каркаса і його обшивка;
 • Обробка дверних відкосів панелями ПВХ, МДФ, каменем).

Оштукатурювання відкосів

Як і чим обробити дверні відкоси зсередини самому

Обробка відкосів вхідних дверей повинна відповідати вимогам по звукоізоляції і безпеки, в ньому не повинно бути порожнеч. Тому необхідно розчином замазати всі тріщини. відкоси можна обштукатурювати як зсередини, так і зовні. Початком цього процесу буде установка маяків. Кріпляться вони розчином на підготовлену поверхню за допомогою рівня. У розчин можна додати невелику кількість гіпсу. Процес роботи включає:

 • Нанесення розчину і розрівнювання його по маяках;
 • Нанесення стартової, а після цього – фінішної шпаклівки;
 • Після повного висихання шпаклівки слід шліфування і грунтовка;
 • Зовні поверхню забарвлюється (як варіант підійде декоративна штукатурка).

Кріплення оздоблювальних матеріалів

Як і чим обробити дверні відкоси зсередини самому

Приклеювання МДФ, ПВХ та інших оздоблювальних матеріалів своїми руками відбувається наступним чином:

 • Підготовлена поверхня грунтується, при необхідності, прокладається кабель (потім такої можливості вже не буде).
 • Обробка дверних відкосів панелями робиться на цементно-піщаний розчин або відповідний клейовий склад. Угвинчують шурупи, які стануть упором для подальшого монтажу обшивального матеріалу зовні. Після цього між шурупами укладається розчин (трохи нижче рівня шурупів).
 • Клейовий склад намазується на деталі обшивки і поверхню відкосу. Обшивочний матеріал прикладається до стіни і притискається.
  Як і чим обробити дверні відкоси зсередини самому
 • Відразу після установки панелі за допомогою рівня, вимірюється рівність поверхні. Всі нерівності можна усунути своїми руками до моменту, коли розчин схопиться.
 • Можливі зазори забиваються розчином.

Каркасна обшивка відкосів

Каркасна обшивка може бути здійснена своїми руками з гіпсокартону, пластику або іншого матеріалу. Такий спосіб дозволяє добитися ідеально рівних поверхонь. Підготовчі роботи включають обклеювання коробки і дверного полотна малярським скотчем і плівкою, щоб уникнути пошкоджень і забруднень.

Як і чим обробити дверні відкоси зсередини самому

 • Поверхня грунтується (щоб не почала обсипатися);
 • З металевої або дерев’яної основи виготовляється каркас. Деталі каркаса повинні максимально щільно прилягати до стіни, тому попередньо потрібно зробити її поверхню ідеально рівною. Після цього деталі каркаса прикріплюються до стіни дюбелями і ударними шурупами по периметру отвору – це краї майбутнього відкосу.
 • Для посилення конструкції між несучими деталями робляться перемички.
  Як і чим обробити дверні відкоси зсередини самому

Оздоблювальні матеріали для установки відкосів

Оздоблювальні матеріали бувають найрізноманітнішими. Найбільш популярними для установки відкосів у квартирі є:

 • Штукатурка;
 • Декоративний камінь;
 • гіпсокартон;
 • МДФ
 • Пластикові панелі;
 • Сайдинг;
 • Дерев’яна вагонка;

Після покупки необхідного матеріалу можна приступати до виготовлення відкосу своїми руками. На особливостях деяких з них зупинимося детальніше:

 • відкоси з ламінованої МДФ особливо гармонують з дерев’яними дверима у квартирі. За такими панелями не потрібен додатковий догляд, після установки вони абсолютно не потребують фарбування і який-небудь обробці зовні. Такі матеріали, як МДФ вважаються міцними і зносостійкими. До того ж, у продажу є безліч готових МДФ рішень для відкосів, що значно спрощує їх установку своїми руками. Кріпляться такі елементи цвяхами або саморізами, стики закриваються декоративними панелями і куточками.
  Як і чим обробити дверні відкоси зсередини самому
 • Установка пластикових відкосів в квартирі робиться з пластикової вагонки. ПВХ матеріали поступаються за показниками міцності МДФ, а враховуючи схильність вхідних дверей великим навантаженням, їх потрібно закріплювати частіше, через кожні 10-15 см
  Як і чим обробити дверні відкоси зсередини самому
 • Обробка відкосів гіпсокартоном – не надто трудомісткий процес, який реально здійснити своїми руками, але, на жаль, гіпсокартон менш міцний, ніж багато інші матеріали. Зате він легкий: відмінно тримається на звичайних саморізах. Простір між таким відкосом і стіною заповнюється розчином. Краї закриваються перфорованими куточками. Після чого в стиках між листами наклеюють армуючу стрічку (серп’янку). Поверхню шпаклюють, шліфують і фарбують.
  Як і чим обробити дверні відкоси зсередини самому
 • Обробка відкосів каменем неймовірно стильно виглядає. Штучний камінь однаково добре виглядає як зовні, так і зсередини, в квартирі і приватному будинку. Він легко монтується своїми руками, відрізняється різноманітністю фактур і відтінків, дерево дуже гармонує з каменем. Процес не відрізняється від кладки кахлю. На поверхню наноситься клей. У будь-якому з нижніх кутів починається кладка каменем на відстані 0,3-0,8 мм. На кутах кріпляться декоративні планки. Оформлення швів робиться з допомогою пластикових хрестиків. Шви заповнюються розшивкою. відкоси можна зробити так, щоб обробка каменем мала «рвані» краї або плавно перетікала в інший вид обробки. Слід врахувати, що один елемент з цього матеріалу може виглядати недоречно: варто «відтінити» каменем інші деталі інтер’єру – колону, простінок або арку, що знаходиться в одному просторі з дверима. Обробка відкосів міжкімнатних дверей таким же чином додасть відчуття закінченої композиції.
  Як і чим обробити дверні відкоси зсередини самому

Таким чином, можна легко підібрати сучасні, зручні матеріали, що допомагають своїми руками сконструювати і красиві і міцні відкоси в квартирі.

Загальні рекомендації

І наостанок загальні рекомендації: обробка відкосів вхідних дверей панелями повинна в точності відповідати за кольором дверей. Не рекомендується підбирати близькі по тону варіанти. У разі відсутності потрібного кольору – краще відмовитися від такого способу обробки, віддавши перевагу іншому варіанту. Наприклад, оздоблення відкосів гіпсокартоном хороша тим, що лист легко можна пофарбувати своїми руками в потрібний колір. Оздоблення каменем також не вимагає точної відповідності кольору вхідних дверей. Обробка відкосів вхідних дверей – тривалий процес, який треба робити поетапно і з дотриманням технологій, щоб вийшло надійно, красиво і довговічно.

Главная / Декор / Як і чим обробити дверні відкоси зсередини самому
Вверх