Для косметичної обробки дверних відкосів можна використовувати такі матеріали: поліхлорвініл; рейки з дерева; спеціальні штукатурні…
Як і чим обробити дверні відкоси зсередини самому
Новенька вхідні двері в квартирі часто виглядає ідеально зовні – зовнішні відкоси, які є частиною дверної конструкції, що встановлюються з урахуванням безлічі тонкощів і нюансів, але зовсім не складно. А от зсередини господарів часто чекають сюрпризи: відбита штукатурка, голі стіни й клоччя монтажної піни. Як обробити відкоси вхідних дверей? Багато компаній, що встановлюють вхідні двері, можуть подбати про це, але, як правило, це істотно збільшує вартість їх послуг.
А між тим, є всілякі варіанти обробки відкосів, багато з яких цілком здійсненні своїми руками.
Доступні способи виготовлення відкосів своїми руками
- Оштукатурювання;
- Створення каркаса і його обшивка;
- Обробка дверних відкосів панелями ПВХ, МДФ, каменем).
Оштукатурювання відкосів
Обробка відкосів вхідних дверей повинна відповідати вимогам по звукоізоляції і безпеки, в ньому не повинно бути порожнеч. Тому необхідно розчином замазати всі тріщини. відкоси можна обштукатурювати як зсередини, так і зовні. Початком цього процесу буде установка маяків. Кріпляться вони розчином на підготовлену поверхню за допомогою рівня. У розчин можна додати невелику кількість гіпсу. Процес роботи включає:
- Нанесення розчину і розрівнювання його по маяках;
- Нанесення стартової, а після цього – фінішної шпаклівки;
- Після повного висихання шпаклівки слід шліфування і грунтовка;
- Зовні поверхню забарвлюється (як варіант підійде декоративна штукатурка).
Кріплення оздоблювальних матеріалів
Приклеювання МДФ, ПВХ та інших оздоблювальних матеріалів своїми руками відбувається наступним чином:
- Підготовлена поверхня грунтується, при необхідності, прокладається кабель (потім такої можливості вже не буде).
- Обробка дверних відкосів панелями робиться на цементно-піщаний розчин або відповідний клейовий склад. Угвинчують шурупи, які стануть упором для подальшого монтажу обшивального матеріалу зовні. Після цього між шурупами укладається розчин (трохи нижче рівня шурупів).
- Клейовий склад намазується на деталі обшивки і поверхню відкосу. Обшивочний матеріал прикладається до стіни і притискається.
- Відразу після установки панелі за допомогою рівня, вимірюється рівність поверхні. Всі нерівності можна усунути своїми руками до моменту, коли розчин схопиться.
- Можливі зазори забиваються розчином.
Каркасна обшивка відкосів
Каркасна обшивка може бути здійснена своїми руками з гіпсокартону, пластику або іншого матеріалу. Такий спосіб дозволяє добитися ідеально рівних поверхонь. Підготовчі роботи включають обклеювання коробки і дверного полотна малярським скотчем і плівкою, щоб уникнути пошкоджень і забруднень.
- Поверхня грунтується (щоб не почала обсипатися);
- З металевої або дерев’яної основи виготовляється каркас. Деталі каркаса повинні максимально щільно прилягати до стіни, тому попередньо потрібно зробити її поверхню ідеально рівною. Після цього деталі каркаса прикріплюються до стіни дюбелями і ударними шурупами по периметру отвору – це краї майбутнього відкосу.
- Для посилення конструкції між несучими деталями робляться перемички.
Оздоблювальні матеріали для установки відкосів
Оздоблювальні матеріали бувають найрізноманітнішими. Найбільш популярними для установки відкосів у квартирі є:
- Штукатурка;
- Декоративний камінь;
- гіпсокартон;
- МДФ
- Пластикові панелі;
- Сайдинг;
- Дерев’яна вагонка;
Після покупки необхідного матеріалу можна приступати до виготовлення відкосу своїми руками. На особливостях деяких з них зупинимося детальніше:
- відкоси з ламінованої МДФ особливо гармонують з дерев’яними дверима у квартирі. За такими панелями не потрібен додатковий догляд, після установки вони абсолютно не потребують фарбування і який-небудь обробці зовні. Такі матеріали, як МДФ вважаються міцними і зносостійкими. До того ж, у продажу є безліч готових МДФ рішень для відкосів, що значно спрощує їх установку своїми руками. Кріпляться такі елементи цвяхами або саморізами, стики закриваються декоративними панелями і куточками.
- Установка пластикових відкосів в квартирі робиться з пластикової вагонки. ПВХ матеріали поступаються за показниками міцності МДФ, а враховуючи схильність вхідних дверей великим навантаженням, їх потрібно закріплювати частіше, через кожні 10-15 см
- Обробка відкосів гіпсокартоном – не надто трудомісткий процес, який реально здійснити своїми руками, але, на жаль, гіпсокартон менш міцний, ніж багато інші матеріали. Зате він легкий: відмінно тримається на звичайних саморізах. Простір між таким відкосом і стіною заповнюється розчином. Краї закриваються перфорованими куточками. Після чого в стиках між листами наклеюють армуючу стрічку (серп’янку). Поверхню шпаклюють, шліфують і фарбують.
- Обробка відкосів каменем неймовірно стильно виглядає. Штучний камінь однаково добре виглядає як зовні, так і зсередини, в квартирі і приватному будинку. Він легко монтується своїми руками, відрізняється різноманітністю фактур і відтінків, дерево дуже гармонує з каменем. Процес не відрізняється від кладки кахлю. На поверхню наноситься клей. У будь-якому з нижніх кутів починається кладка каменем на відстані 0,3-0,8 мм. На кутах кріпляться декоративні планки. Оформлення швів робиться з допомогою пластикових хрестиків. Шви заповнюються розшивкою. відкоси можна зробити так, щоб обробка каменем мала «рвані» краї або плавно перетікала в інший вид обробки. Слід врахувати, що один елемент з цього матеріалу може виглядати недоречно: варто «відтінити» каменем інші деталі інтер’єру – колону, простінок або арку, що знаходиться в одному просторі з дверима. Обробка відкосів міжкімнатних дверей таким же чином додасть відчуття закінченої композиції.
Таким чином, можна легко підібрати сучасні, зручні матеріали, що допомагають своїми руками сконструювати і красиві і міцні відкоси в квартирі.
Загальні рекомендації
І наостанок загальні рекомендації: обробка відкосів вхідних дверей панелями повинна в точності відповідати за кольором дверей. Не рекомендується підбирати близькі по тону варіанти. У разі відсутності потрібного кольору – краще відмовитися від такого способу обробки, віддавши перевагу іншому варіанту. Наприклад, оздоблення відкосів гіпсокартоном хороша тим, що лист легко можна пофарбувати своїми руками в потрібний колір. Оздоблення каменем також не вимагає точної відповідності кольору вхідних дверей. Обробка відкосів вхідних дверей – тривалий процес, який треба робити поетапно і з дотриманням технологій, щоб вийшло надійно, красиво і довговічно.