Як обробити дверний проріз вхідних дверей своїми руками

Після того, як встановлено нові вхідні двері, виникає необхідність гідним чином оформити та дверний проріз. Оздоблення дверного отвору в цегляних і панельних будинках дещо відрізняється за рівнем складності та маневреності для майстра. Стіни в панельних будинках рівніше і міцніше, але вужчі у порівнянні зі стінами в цегляних будинках. Широта дверних прорізів в цегляних будинках дозволяється розгулятися фантазії і тут є більше можливості ефектніше оформити отвір вхідних дверей.

Оздоблення дверного отвору панелями ПВХ

Як обробити дверний проріз вхідних дверей своїми руками

Для панельних будинків оздоблення вхідних дверей панелями ПВХ – оптимальний варіант. Пластикові панелі легко монтуються на будь-яку поверхню і надають дверного отвору вхідних дверей охайний і красивий зовнішній вигляд. Панелі ПВХ дуже практичні і довговічні в експлуатації, вони не бояться вологи, вогкості і стійкі до перепадів температур. Пластикові панелі під дерево можна легко підібрати в тон вхідних дверей. Якщо стіни в коридорі обклеєні світлими шпалерами, то поєднання темного тону дверей, темних панелей і світлих стін створить гармонійний ансамбль у вишуканому і строгому класичному стилі. Така обробка дверного отвору вхідних дверей допомагає візуально розширити простір коридору і візуально витягнути стелю на велику висоту. Кріпляться панелі з допомогою рідких цвяхів на добре очищену поверхню.

Оздоблення дверного отвору гіпсокартоном

Як обробити дверний проріз вхідних дверей своїми руками

Гіпсокартон дозволяє оформляти дверні прорізи різних розмірів по ширині і висоті. Обробка гіпсокартоном – дуже економний варіант, який зовсім не обтяжить сімейний бюджет, а отвір буде виглядати дуже акуратно. Оформлення дверного отвору за допомогою листів гіпсокартону відбувається дуже легко і швидко. Поверхню гіпсокартону легко і рівномірно забарвлюється в потрібний відтінок. У закінченому вигляді обробка з гіпсокартону виглядає дуже привабливо і приємно. Крім того, гіпсокартон — екологічний і гігієнічний матеріал. Недолік обробки з гіпсокартону – її недостатня міцність, порівняно з іншими варіантами.

Використання панелей МДФ при обробці

Як обробити дверний проріз вхідних дверей своїми руками

Такий спосіб обробки дверного отвору – міцний і довговічний, не потребує додаткового оформлення. Плити з МДФ не схильні до впливу грибка, гігієнічні, стійкі до вологи і володіють високою екологічністю. Додаткова перевага плит з МДФ при обробці отворів вхідних дверей – висока технологічність. Цей обробний матеріал легкий в обробці, деталей з МДФ можна надавати найрізноманітнішу форму, робити закруглені кути, що істотно розширює можливості ефектного оформлення дверного отвору. Єдиний мінус, що не завжди вдається підібрати точний відтінок панелей МДФ, який відрізняється від кольору вхідних дверей.

Оформлення дверного отвору декоративним каменем

Як обробити дверний проріз вхідних дверей своїми руками

Дуже ефектним і стильним виглядає оздоблення дверного отвору з допомогою натурального або штучного каменю. Такий спосіб дозволяє оформити вхід в будинок у вигляді печери або грота. Облицювання каменем досить складна у виконанні та підходить не під кожен дверний проріз. Крім того, це досить дороге задоволення. Для кращого візуального ефекту дизайнери радять брати камені невеликих або середніх розмірів і робити обрамлення дверного отвору в кілька «рваному» вигляді.

Декоративна ліпнина з поліуретану для обробки дверного отвору

Як обробити дверний проріз вхідних дверей своїми руками

Якщо дозволяють розміри вхідних дверей і дверного отвору, то в якості декоративного елемента для оздоблення використовують елементи ліпнини з поліуретану. Поліуретанова ліпнина дуже легка в порівнянні з натуральними гіпсовими декоративними елементами і легко кріпиться. Різноманітність ліпнини дозволяє вибрати найбільш підходящий варіант для декоративного оформлення. Але слід пам’ятати, що якщо вхідні двері і дверний отвір невеликих розмірів, то велика кількість ліпнини може виглядати занадто громіздко і приміщення візуально зменшується. У цих випадках краще зупинити свій вибір на максимально лаконічних і простих елементах з ліпнини білого або спокійного нейтрального кольору.

Главная / Декор / Як обробити дверний проріз вхідних дверей своїми руками
Вверх