Як обробити арку в квартирі своїми руками

Арочні отвори є одночасно конструктивними і декаративными елементами інтер’єру. Вони роблять простір більш теплим, житлових і одухотвореним. Найчастіше саме арка створює характер приміщення, але тільки там, де вона зібрана правильно і зі смаком. І навіть у цьому випадку постає обізнана питання: чим обробити арку? Оздоблення арок може бути дуже різноманітною:

Арки з дерев’яною обробкою

Як обробити арку в квартирі своїми руками

Арки з дерев’яною обробкою роблять приміщення більш значним. Вони ідеально підійдуть для кімнат, оформлених у класичному стилі. Елементи з дерева відмінно підкреслюють форму трапецієподібних, склепінних арок і міжкімнатних конструкцій у формі еліпса. Проте дизайнери не рекомендують вдаватися до обробки деревом там, де є арки нестандартних форм, а також у лаконічних інтер’єрах і у вологих кімнатах. Натуральне дерево – дорогий матеріал і слід дуже добре зважити доцільність його застосування.

Арки, оздоблені МДФ і ДСП

Як обробити арку в квартирі своїми руками

Такі арки істотно дешевше, ніж їх аналоги, облицьовані деревом. Однак з таких плит, при правильному підході, виходять рівні кути і арки красивих геометричних форм. Якщо додатково застосувати технології ламінування та шпонування, матеріал неможливо буде відрізнити від цільного дерева, але тільки досвідченим професіоналам під силу здійснити таку задачу.

Арки, оброблені облицювальною цеглою

Як обробити арку в квартирі своїми руками

Такий варіант підійде не для кожного інтер’єру. Це досить трудомісткий процес, що включає 2 етапи:

 • У першу чергу ставляться вертикальні стовпи;
 • У другу – зводиться звід арки.

Арка робиться з допомогою шаблону, який неприпустимо прибирати до повного застигання розчину. Кути і стики можна оформити пластиком.

Поліуретанова оздоблення

Як обробити арку в квартирі своїми руками

Розмірковуючи, як обробити арку стильно і недорого, варто згадати поліуретан. Обробка поліуретаном виглядає дорого, хоча цілком доступна за ціною. Цей міцний, але гнучкий і легкий матеріал має вражаючі експлуатаційні характеристики, тому повсюдно використовується для виготовлення ліпнини, для обробки стель, кутів, карнизів і, звичайно, міжкімнатних арок. Безсумнівним плюсом поліуретану є легкість його монтажу – абсолютно непідготовлена людина може здійснити його своїми руками, приклавши трохи зусиль. За виконанням такі арочні конструкції не поступаються, а можливо, і перевершують арки з багатьох інших матеріалів.

Оздоблення арки декоративним каменем

Як обробити арку в квартирі своїми руками

Така обробка виглядає органічно тільки тоді, коли частина стіни задіяна в кам’яній композиції. При цьому якщо натуральний камінь – дуже непросте в обробці матеріал, то оздоблення арки декоративним каменем не передбачає великих труднощів – його дуже просто кріпити на спеціальний клей або звичайні рідкі цвяхи.

Гіпсокартонні перегородки, та й стіни з легких блоків, не розраховані на велике навантаження, тому обробка арки в квартирі пройде вдало, якщо використовувати штучний камінь з розумом. В основі цього матеріалу використовується в’яжуча речовина, наприклад, гіпс або цемент. Крім того, у складі є керамзит або перліт, а сучасні технології фарбування роблять штучні аналоги майже не відзначаються окремо від натурального каменю. Великим плюсом є безмежність його відтінків і фактур.

Декоративна штукатурка

Як обробити арку в квартирі своїми руками

Як обробити арку без великих трудовитрат? Оздоблення арок своїми руками найпростіше здійснюється шляхом оштукатурювання їх декоративною штукатуркою. Спочатку слід зашпаклювати нерівності і видимі частини кріплень, зверху наноситься грунтовка. Після того, як пройде від 4 до 24 годин (точний час зазначено в інструкції виробника), можна приступати до нанесення декоративної штукатурки. Асортимент такої суміші дозволяє підібрати будь-яку текстуру поверхні. Якщо передбачається рельєф, його слід нанести на вологе складу. У разі застосування такого способу обробки арок, буде доречно використовувати арочний куточок, який врятує штукатурку від відколювання.

Обклеювання арки шпалерами

Як обробити арку в квартирі своїми руками

Як варіант оздоблення арки підійде обклеювання шпалерами. Слід врахувати, що клейова суміш повинна бути трохи густіше, ніж для звичайної обклеювання стін. Куточки допоможуть уберегти шпалери від стирання. Потрібно брати ті шпалери, що міцніше і краще гнуться, відповідні варіанти:

 • Флізелінові;
  Як обробити арку в квартирі своїми руками
 • Вінілові;
 • Гнучкі пробкові шпалери. Пробкова деревина – ще один своєрідний варіант дизайну. Цей шляхетний і екологічно чистий матеріал продається у вигляді панелей, але для оздоблення арки краще скористатися рулонним варіантом. Такі шпалери приклеюють за допомогою спеціального акрилового клею своїми руками. Процедура обробки ідентична приклеюванню звичайних шпалер: головне добре промазати всі кути, щоб виключити виникнення бульбашок. Зверху обов’язково закріпити куточок «рідкими цвяхами».
  Як обробити арку в квартирі своїми руками

Дзеркальна плитка

Як обробити арку в квартирі своїми руками

Дзеркальна плитка – це специфічний облицювальний матеріал, який можна використовувати для оформлення різних приміщень. У випадку з аркою, він підійде у вигляді окремих вставок з вузьких смужок. Така плитка відмінно поєднується з усіма іншими оздоблювальними матеріалами (пластиком, деревом і тд.) і може служити для стильного поділу різних фактур обробки, оформлення кутів.

Мозаїка

Як обробити арку в квартирі своїми руками

Чим обробити арку, щоб додати неповторний вигляд приміщення? Оздоблення арки мозаїкою ідеально підійде для стильного інтер’єру з характером. Мозаїка може бути:

 • З скла;
 • Кераміки;
 • Натурального каменю;
 • Самоклеючого панно і тд.

У будь-якому випадку, кріпити її – тонкий і трудомісткий процес. При цьому така обробка виконується досить часто, так як виглядає оригінально і незвично. Спочатку на стіну наноситься клейовий розчин, добре промащуються всі кути, а потім за допомогою рівня накладається мозаїка, між деталями вставляються маяки, потім вони витягуються, а шви оброблені декоративної замазкою.

Як обробити арку в квартирі своїми руками

Крім перерахованих способів, оздоблення арки в квартирі може здійснюватися з допомогою маси інших матеріалів, здатних зробити арку неповторною. Наприклад, зручно для обробки застосовувати гнучку акрилову плитку, яка повторює зовнішній вигляд натурального каменю, але може бути різних розмірів і кольорів. Дуже добре виглядають смуги декоративного молдинга, закріплені «рідкими цвяхами». Є варіанти з пластиком – використання пластикової вагонки і панелей може швидко і легко надати арці акуратний і красивий вигляд. Обробка пластиком дуже недорога і практична.

Оздоблення стіни навколо арки

Як обробити арку в квартирі своїми руками
Декоративний арочний куточок служить для виділення арок на тлі решти інтер’єру. Крім дизайнерського функції, куточок дозволяє приховати нерівності в арковому дверному отворі. Це особливо актуально для тих, хто робить арку своїми руками. Але навіть ідеальний дверний проріз повинен відповідати за стилем тій стіні, на якій розташоване. Головне призначення такої стіни – підкреслювати красу отвору. Це добре виходить, наприклад, на тлі декоративної, рельєфної штукатурки. Не менш гармонійно виглядає стіна, облицьовані штучним каменем. Як елітні варіанти обробки – композиції з венеціанської штукатурки на стіні. Якщо арка оброблена пластиком, то ділянка стіни також може бути обклеєна пластиком. Можна також оформити стіну деревом – прикріпити дерев’яні панелі на частину стіни. Навіть прості шпалери, підібрані зі смаком, будуть підкреслювати красу арки на стіні.

Декоративне оздоблення арок в будинку вимагає великої делікатності, на цьому етапі легко допустити помилку, яка спотворить навіть саму міцну і акуратну арочну конструкцію. І все-таки, цілком реально добре обробити арку без допомоги фахівців – своїми руками.

Главная / Декор / Як обробити арку в квартирі своїми руками
Вверх