Як би не банально це звучало, але вхідні двері – особа будинку! Вона не тільки…
Як обшити двері самому дермантином
Дерматин є обробним матеріалом, що володіє особливими якостями. Він не мнеться, не вигорає від впливу сонячних променів, має структурний малюнок, виглядає елегантно і красиво. В особливостях матеріалу можна виділити такі його сильні сторони:
- Довговічність. Дерматин здатний зберігати свої властивості протягом 7-10 років.
- Простота догляду. Для додання оббивці приємного оку виду, її можна просто помити водою і час від часу змащувати кремом.
- Вологостійкість. Матеріал має водовідштовхувальну властивість. Завдяки цьому знижується ризик псування утеплювача і гідроізоляції дверної конструкції.
- Морозостійкість. Свої технічні якості і декоративні властивості дерматин зберігає навіть при низьких зимових температурах.
- Різноманітність колірної гами. Матеріал надходить у продаж у великій кількості варіантів його відтінку. Тому споживачам доступний досить широкий вибір кольору майбутньої оббивки двері, починаючи від чорного і закінчуючи світлими відтінками матеріалу.
- Антисептичні властивості. Дерматин не гниє, не пліснявіє і не сприяє розмноженню комах.
- Хімічна стійкість. Дерматин стійкий до впливу на нього хімічних речовин. Тому його можна мити з використанням різних побутових засобів.
- Демократична ціна. Вартість оббивки дермантином не перевищує доступних меж. Ця обставина робить матеріал популярним для більшості власників квартир, дач і приватних будинків.
При обробці своїми руками дерев’яних і металевих дверей дермантином, вирішується ще одна важлива проблема: тепло – і звукоізоляція приміщення. Дерматинове оббивка затримує проникнення до помешкання вуличного шуму і холоду зовнішнього повітря.
Недоліків у цього матеріалу набагато менше:
- Горючість. Дверна оббивка дермантином схильна до займання. Особливо небезпечно для неї вплив відкритого полум’я.
- Незручність в ремонті. Порізи на дерматині майже неможливо замаскувати так, щоб вони не псували зовнішній вигляд оббивки. Кращим рішенням при цьому буде її повна заміна.
- Міцність матеріалу. Щоб розірвати або розрізати дерматинові оббивку, особливих зусиль не потрібно. Тому з нею треба поводитися акуратно і не наживати собі ворогів, щоб уникнути шкідництва з їх боку.
Що потрібно для роботи
Для виконання своїми руками оббивки вхідних дверей дермантином потрібно запастися необхідними матеріалами і простим інструментом. В їх перелік входять:
- викрутки;
- молоток;
- будівельний ніж і ножиці;
- кисть для нанесення клею;
- рулетка;
- степлер будівельний;
- дерматин;
- підкладковий матеріал (поролон або ватин);
- клей полімерний;
- тасьма декоративна (вона красиво фіксує оббивку на площі дверного полотна).
Крім перерахованих вище матеріалів і інструментів, щоб обшити двері потрібні декоративні цвяхи. Їх потрібно підбирати відповідно з дизайном оббивки і в гармонії з фурнітурою вхідних дверей. Капелюшки таких цвяшків виглядають красиво і мають різне забарвлення або пластикове покриття. Кріплення продається на вагу або в упаковках по 100 або по 200 штук в кожній.
Технологія оббивки дверей дерматином
Обробку дверей дермантином можна виробляти з обох її сторін, зсередини або зовні. Робоча інструкція включає кілька етапів.
Підготовчі роботи
Підготовка двері до оббивці дермантином проводиться так:
- Двері знімається і вкладається плиском на підставку у вигляді 2-4 табуретів або столу.
- Демонтуються декоративні елементи, фурнітура та старе покриття. Невеликі нерівності полотна двері, які можуть утворитися в результаті її очищення, приховає шар утеплювача. Дерев’яну поверхню дверей бажано обробити антисептиком.
Пристрій валиків
Дерматинові валики необхідні для якісної ізоляції дверного отвору. Перед їх виготовленням своїми руками потрібно враховувати напрямок відкривання дверей. Якщо вона відкривається назовні, потрібно чотири валика для кожної із сторін дверного полотна, якщо всередину – буде достатньо трьох.
Для виготовлення своїми руками одного валика потрібно смужка дерматину 10-15см шириною і відрізок підкладкового матеріалу. Один з країв смуги кріпиться уздовж боку дверей лицьовою частиною вниз. Потім підкладка згортається валиком і обгортається іншим краєм дерматиновой смуги. Фіксація валиків на полотні дверей виконується степлером, гвоздиками або клеєм при обробці її металевої поверхні.
Установка підкладкового матеріалу
При оббивці дверей підкладковий матеріал грає роль теплової ізоляції і поглинання шуму з вулиці чи сходової клітки. Застосування поролону в якості підкладки не так ефективно, як використання ватину або ізолону – більш сучасних утеплювачів. Тому рекомендується виконувати ізоляцію саме цими матеріалами. Підкладковий матеріал повинен повністю покривати всі полотно залізниці або дерев’яних дверей. При її зовнішньому відкриванні біля дверних петель потрібно залишити невеликий зазор.
При роботі своїми руками з дерев’яним дверним полотном, підкладка закріплюється за допомогою степлера. Його скоби розміщуються по периметру двері на відстані 15-20см один від одного. Якщо потрібно правильно обшити залізні двері, її полотно промащується клеєм, а зверху рівне укладається підкладковий матеріал і злегка притискається.
Обтяжка двері дерматином
Для акуратного обтягування своїми руками металевих дверей, потрібно підвернути краю дерматину і з допомогою скоб зафіксувати їх зсередини. Потім слід промазати клеєм край підкладкового матеріалу, підгин і притиснути оббивку. Робота виконується з поступовим пересуванням по одному напрямку.
Оббити дермантином дерев’яне полотно дверей простіше. Краї матеріалу потрібно підвернути і прибити меблевими цвяшками з їх кроком 10-15см.
При виконанні своїми руками обтягування, потрібно звертати увагу на те, щоб місця кріплення валиків не визирали з-під краю дерматину. Крім того, при оббивці слід залишити кілька міліметрів від краю дверей для того, щоб нова обтяжка не заважала руху дверного полотна.
Монтаж фурнітури
На останньому етапі роботи, обтягнута двері оснащується необхідною фурнітурою. Для цього, в місцях розташування технічних отворів дверного полотна, потрібно самому зробити невеликі надрізи оббивки. Отвори можна промацати крізь підкладку і дерматин. Потім замок, дверну ручку і вічко потрібно встановити на їх колишні місця. Використовуючи декоративні цвяхи, на оббивці дверного полотна можна виконати який-небудь симпатичний малюнок. Після цього залишається тільки навісити двері на петлі і насолодитися виконаною роботою.