Москітна сітка на двері – елемент захисту приміщення

У літній день виникає необхідність розкрити навстіж вікно і двері, щоб відчути легкий подих вітру. Однак разом з вуличним повітрям в будинок прагне потрапити зграя настирливих комах, які своєю присутністю помітно погіршують комфортну атмосферу в приміщенні. Надійним захистом від непроханих гостей є москітна сітка на двері. Характеризуючись простою конструкцією і легкістю у використанні, виріб є незамінним атрибутом для будь-якого приміщення.

Москітна сітка на двері - елемент захисту приміщення

Москітна сітка на двері: характеристика і переваги вироби

Антимоскітний виріб являє собою сірувате сітчасте полотно з дрібними осередками, яке закріплено на металевому профілі перетином 53х18мм, що володіє високими технічними характеристиками. Це призводить до підвищеної міцності виробу і високого опору на вигин. Конструкція москітної сітки представлена елементами: кріпильним шнуром, рамним, імпостним і уголковим профілями, сполучними компонентами, пластиковим або металевим тримачем. Традиційним вважається розмір осередків 1,1х1, 1 мм.

Москітна сітка на двері - елемент захисту приміщення

Москітні двері на балкон є бар’єром не тільки для настирливих комах, але і для тополиного пуху, пилку і крупного сміття. Виріб характеризується рядом переваг:

  • непроникністю для комах;
  • пожежостійкість;
  • стійкістю до вицвітання;
  • підвищеною міцністю;
  • компактність;
  • універсальність;
  • здатністю витримувати навантаження без пошкоджень виробу;
  • стійкістю до механічних впливів і атмосферних опадів;
  • зносостійкість;
  • непримітністю, що не впливає на екстер’єр і інтер’єр приміщення;
  • простотою в установці, експлуатації та догляді.

Сітчасте дверне полотно потребує періодичного очищення, яке слід виконувати за допомогою м’якої губки і миючого засобу. Неприпустимо використовувати агресивні миючі засоби і жорсткі щітки, тому що вони можуть пошкодити структуру осередків.

Москітна сітка на двері - елемент захисту приміщення

З чого виготовляють дверні москітні сітки

Полотно сітки від комарів виготовляється з поліестеру, фібергласу, бавовни, нейлону з покриттям з полівінілхлориду. Перший варіант є найбільш поширеним для виготовлення балконних дверних сіток. Він представлений синтетичним матеріалом, який за властивостями схожий з бавовною. Такі вироби не бояться вологи, швидко висихають, не змінюючи при цьому свій первозданний вигляд. Вони не потребують спеціального догляду. Поліестер є міцним і легким матеріалом, який не вигоряє під дією сонячних променів, не боїться комах.

Сітки на двері з нейлону характеризуються міцністю, зносостійкістю, еластичністю, що запобігає пошкодження і пориви вироби. Матеріал легкий і невимогливий у догляді. Такі вироби мають найнижчу вартість.

Найчастіше можна зустріти сітчасті полотна з фібергласу. Цей композитний полімерний матеріал характеризується легкістю, високою міцністю, зносостійкістю, стійкістю до стирання і гниття, довговічністю.

Москітна сітка на двері - елемент захисту приміщення

Москітна сітка на двері з бавовни відрізняється натуральністю і екологічністю. Виріб добре пропускає повітря, не вигоряє на сонці, не мнеться і не вимагає особливого догляду. Однак такі сітки відрізняються високою вартістю в порівнянні з іншими варіантами.

Розпашна москітна сітка на балконні двері

За зовнішнім виглядом виріб нагадує звичайну віконну рамну сітку, яка відрізняється більш потужним алюмінієвим профілем. Подібне посилення здійснюється для того, щоб збільшити міцність конструкції, яка має значні габарити. Кріпляться сітки за допомогою дверних петель і фіксуючих елементів. Петлі встановлюються в кількості двох штук із зовнішнього боку дверного отвору. Вироби характеризуються легкістю монтажу і демонтажу, простотою в експлуатації і догляді. Розпашна сітка може бути одиночною, що складається з однієї стулки, і подвійною, що має дві однакові половинки.

Москітна сітка на двері - елемент захисту приміщення

Москітна сітка на вхідні двері або балконний отвір виготовляється на замовлення, що дозволяє придбати виріб будь-якої форми і розміру. Конструкція може бути оснащена додатковим елементом у вигляді доводчика, але це збільшує вартість виробу. У розпашних москітних дверях можуть використовуватися вертикальні або горизонтальні перемички, що створюють жорсткість і надають стійкість виробу, дозволяючи зафіксувати полотно у відкритому положенні.

Розсувні москітні сітки на балкон

Виріб підходить для тераси і балкона. Управління розсувним полотном здійснюється за принципом дверей-купе. Для каркаса може використовуватися пластик або алюміній, який складається з напрямних і роликів. Для безперебійного переміщення дверей конструкція оснащена повзунками, що забезпечують легку експлуатацію. Щоб збільшити жорсткість конструкції, використовуються імпости, які представляють собою горизонтальні або вертикальні перемички.

Головними перевагами є компактність виробу, завдяки чому воно не потребує додаткового вільного простору для відкривання і необмежена висота конструкції, яка може досягати 2,5-3 м. Однак такі москітні двері підходить не для всіх прорізів. Виріб не відрізняється високою надійністю і характеризується низьким рівнем захисту від комах, оскільки нещільно прилягає до дверного отвору.

Москітна сітка на двері - елемент захисту приміщення

Москітна сітка в рулоні і система Плісе для дверей

Ролетна москітна сітка являє собою полотно, яке скручується в рулон, що знаходиться в спеціальному алюмінієвому коробі. Він може кріпитися із зовнішнього боку над дверним прорізом (що забезпечить вертикальне переміщення сітки) або з однієї з бічних сторін. В цьому випадку фальшпідоконнік буде переміщатися по горизонталі.

Виріб рухається по спеціальних напрямних, закріпленим з боків або вгорі і внизу, і повністю закриває дверний отвір. У такому стані воно фіксується за допомогою кінцевого пристрою. Далі під впливом пружинної інерції виріб легко скручується назад, в колишнє рулонне положення.

Щоб виключити ймовірність попадання бруду і освіти зазорів між дверним прорізом і москітною сіткою, а також для забезпечення безшумного ковзання вироби конструкція оснащується ущільнювальної щіткою. Вона встановлюється в паз кінцевого профілю і коробки.  Установку ролетної москітної двері краще довірити професіоналу.

Москітна сітка на двері - елемент захисту приміщення

Ролетні москітні двері характеризуються такими перевагами:

  • сітка не потребує спеціального місця для зберігання, оскільки може не зніматися весь рік;
  • рулонна система малопомітна як з внутрішньої, так і з зовнішньої сторони, що не псує зовнішній вигляд дверей;
  • не вимагає додаткового простору для відкривання.

Система Плісе закріплюється на спеціальному каркасі. Виріб має вигляд гармошки в складеному вигляді, а у відкритому положенні представлено жорсткими дверима. Полотно може бути однотонним, кольоровим або мають різноманітний малюнок. Москітні сітки на двері Плісе найчастіше використовуються в якості захисного бар’єру від комах на великих отворах. Купити виріб можна від 6000 руб. Установка системи плісе на двері вимагає використання спеціальних інструментів і особливих навичок роботи. Тому для монтажу вироби слід звернутися за допомогою до фахівців.

Москітна сітка на двері на магнітах: особливості конструкції

Сітка москітна дверна на магнітах встановлюється на балконні двері або веранду дачі, будучи при цьому надійним і недорогим рішенням, що забезпечує належний захист приміщення від комах. Виріб представлено у вигляді шторок. Вони кріпляться по периметру отвору за допомогою клейкої стрічки. Між собою шторки з’єднуються за допомогою різнополярних магнітних вставок, які вшиті в дотичні краї кожного полотна.

Москітна сітка на двері - елемент захисту приміщення

Сітка на магнітах на двері легко і швидко монтується, не потребує особливого догляду. Для періодичного очищення можна використовувати пилосос. Завдяки тому, що сітка просякнута спеціальним компонентом, вона не боїться вологи, не тьмяніє і не мнеться, тому її можна безбоязно прати. Людині не доведеться докладати особливих зусиль для відкривання: виріб самостійно закривається під дією магнітного тяжіння. Для комах така сітка є непереборною перешкодою.

Москітні магнітні сітки на двері випускаються стандартних розмірів для типових дверних прорізів, тому виріб нестандартної форми і розміру не можна буде підібрати. Полотно може мати різне забарвлення, що надає можливість підібрати елемент під будь-який стиль інтер’єру приміщення.

Існують також орні дверні сітки на магнітах, які кріпляться на петлі з одного боку виробу. З іншого боку полотна монтується магніт. Двері рекомендується додатково оснастити доводчиком. Купити москітну сітку на балконні двері на магнітах можна від 250 грн.

Москітна сітка на двері - елемент захисту приміщення

 

Установка москітної сітки на двері на магнітах

Монтаж сітки москітної на магнітах є простим і нетрудомістким процесом, який складається з наступних дій:

  • витягти виріб з упаковки;
  • розрізати сполучну стрічку, яка скріплює дві половинки штор сітки;
  • розкласти виріб на рівну чисту поверхню;
  • протягнути дві магнітні смужки в спеціальні отвори з боків шторок;
  • очистити і знежирити укоси дверного отвору за допомогою спеціальних засобів;
  • закріпити верхню і бічну частини москітної сітки до дверного отвору за допомогою стрічок-липучок або спеціальних кнопок;
  • виконати перевірку на щільність прилягання один до одного обох половинок шторок від верхнього до нижнього краю;
  • відрегулювати сітку по висоті таким чином, щоб між виробом і підлогою зазор не перевищував 2 мм.

Москітна сітка на двері - елемент захисту приміщення

Москітна сітка на липучках кріпиться до пластикових вікон, а для дерев’яних слід використовувати спеціальні кнопки. Якщо отвір балконних дверей виявиться меншим, ніж стандартні габарити москітної сітки, її краю можна підвернути або обрізати звичайними ножицями.

Інноваційні моделі москітних сіток на двері

Крім перерахованих вище конструкцій, існують інноваційні моделі, які володіють поліпшеними експлуатаційними характеристиками. Для власників домашніх тварин ідеальним рішенням є москітні двері “антикішка”. Полотно виготовляється з поліестеру з дрібним осередком, воно просякнуте спеціальним складом, завдяки чому створюється міцний і надійний протимоскітний захист, який не можна пошкодити дзьобом, кігтями і зубами. Колір виробу переважно чорний. Тварини реагують на таке забарвлення як на перешкоду, тому не будуть прагнути вийти з приміщення.

Москітна сітка на двері - елемент захисту приміщення

Людям, що страждають алергією, а також любителям чистоти ідеально підійде модель «Антипил». Полотно виконано з найтонших поліестрових ниток, які утворюють мікроскопічні осередки розміром 0,6-0,8 мм. саме вони перешкоджають проникненню пилу, тополиного пуху і квіткового пилку в приміщення. Однак такі вироби характеризуються зниженою якістю вентиляції.

Існують спеціальні моделі сіток «антипил», які додатково оснащені функцією самоочищення. Вона полягає в здатності вироби змінювати полярність електричних зарядів. Так, наприклад, підлетіла до сітки частка пилу змінює заряд на протилежний, завдяки чому відштовхується від виробу. У цьому випадку відбувається 100-відсоткове блокування пилу і пилку.

Москітна сітка на двері - елемент захисту приміщення

Як виготовити москітні двері самостійно

Москітну сітку на балконні двері можна виготовити своїми руками. Процес є нетрудомістким і не вимагає особливої майстерності, причому самостійне конструювання дозволить заощадити грошові кошти. Для цього знадобляться дерев’яний каркас і сітчасте полотно, яке можна придбати в рулоні. Робота виконується таким чином:

  • вимірюється дверна коробка, щоб визначити необхідний розмір виробу;
  • з дерев’яних рейок збираються дві рамки;
  • кути виробів кріпляться по діагоналі за допомогою перфорованого профілю для гіпсокартону і саморізів;
  • виконується підготовка сітки необхідного розміру;
  • сітчасте полотно поміщається зверху одного з дерев’яних каркасів і фіксується в натягнутому положенні за допомогою кнопок, що мають посилений механізм;
  • на раму по периметру наноситься шар будівельного клею або рідких цвяхів;
  • зверху поміщається другий каркас, який щільно притискається до рами з сіткою;
  • після повного висихання клею необхідно змонтувати петлі з одного боку виробу, а з іншого-закріпити ручку;
  • прикріпити магніти на профіль дверей і на саму конструкцію;
  • повісити москітні двері на петлі, закріплені із зовнішнього боку отвору.

Москітна сітка на двері - елемент захисту приміщення

Москітна сітка на пластикові двері або дерев’яну конструкцію є багатофункціональним елементом, який здатний захистити приміщення від комах, тополиного пуху, пилу, квіткового пилку, атмосферних опадів і одночасно забезпечити ефективну вільну циркуляцію повітря.

Главная / Декор / Москітна сітка на двері – елемент захисту приміщення
Вверх