[List] Установка міжкімнатних дверей – робота складна і відповідальна. Для її виконання можна запросити фахівця,…
Як пофарбувати міжкімнатні двері своїми руками
Роблячи ремонт в будинку або квартирі, варто задуматися про реставрацію старих дверей. Особливо це стосується дерев’яних виробів, які виконані з цільного масиву цінних порід. Але якщо міжкімнатні двері зроблені з ДВП або МДФ їх теж можна перефарбувати в інший колір або покрити лаком.
Види фарб для дверей, яку вибрати
Великий вибір лакофарбових покриттів, пропонований в магазинах, допоможе перетворити стару двері. Вони можуть бути прозорими або ні, з додаванням особливих пігментів, виявляють структуру дерева, алкідними, олійними, на основі води.
Алкідна фарба одна з найпоширеніших серед лакофарбових покриттів. Вона недорога, створює міцне покриття, підходить для ДВП, МДФ і деревини, пропонує великий асортимент відтінків, тому можна підібрати необхідний колір. Вирішуючи перефарбувати міжкімнатні двері своїми руками алкідною фарбою, слід мати на увазі сильне поширення специфічного запаху. Тому роботу слід проводити на вулиці або в підсобному приміщенні. Якщо немає такої можливості, то потрібно подбати про те, щоб члени сім’ї день або два погостювали у родичів. Для повного вивітрювання запаху знадобиться 48 годин.
Акрилова фарба – теж хороший варіант для дверей з ДВП, МДФ та дерева. Її основна перевага – практично повна відсутність запаху, що дозволяє проводити роботи прямо в квартирі. Віддаючи перевагу акриловій фарбі, ви також можете вибрати будь-який колір з досить великої палітри. До мінусів можна віднести те, що міцність покриття не висока, тому міжкімнатні двері після фарбування потрібно покривати прозорим лаком.
Тонуючий склад на масляній основі добре підійде для дерев’яних вхідних або міжкімнатних дверей. Він проникає у волокна, не має запаху і надає матеріалу потрібний колір.
Нітрофарби і нітролак характеризуються самою високою міцністю поверхні, але вони є причиною сильного отруйного запаху. При роботі з ними використовуються індивідуальні засоби захисту.
Рекомендації по вибору кольору
Визначившись з видом фарби потрібно вибрати її колір. Простіше всього це зробити за каталогом, що надається виробником. Варто мати на увазі, що відтінок дерев’яних дверей буде залежати від кількості шарів фарби.
Вирішуючи, який вибрати колір і відтінок покриття, господарі приміщення керуються в першу чергу особистими уподобаннями. Але існують загальні рекомендації, які допомагають прийняти рішення.
У дерев’яному будинку добре виглядатимуть дерев’яні двері, тому в такій ситуації потрібно знати, як пофарбувати двері під дерево своїми руками для прояву структури деревини.
Колір дверей повинен поєднуватися з меблями в кімнаті. У приміщенні зі світлими меблями добре будуть виглядати світлі двері. Якщо спальний гарнітур має темну глянцеву поверхню, то і міжкімнатні двері слід фарбувати у відповідний колір і покрити лаком. Якщо у вас антикварні меблі, то під неї підійдуть штучно зістарені двері.
Підготовка полотна під фарбування
Перед тим, як перефарбувати дверне полотно, його потрібно підготувати для того, щоб двері мала гарний зовнішній вигляд і виглядала як нова. При цьому потрібно врахувати матеріал, з якого вона виготовлена. Від нього залежать деякі нюанси попередньої обробки.
Підготовка своїми руками включає в себе наступні етапи.
- Зняття дверного полотна з петель.
- Демонтаж фурнітури та скла, якщо вони є.
- Видалення старого покриття.
- Шпаклівка сколів і тріщин спеціальним засобом.
- Шліфування.
- Очищення полотна від пилу.
Для запобігання утворення патьоків дверне полотно потрібно розмістити в горизонтальному положенні. Для цього його і демонтують. Якщо немає можливості зняти фурнітуру і вийняти скла, то їх потрібно заклеїти малярським скотчем.
Полотно з ДВП і МДФ на відміну від деревини має тонке покриття, тому його обробку, очищення від старої фарби і шпаклівку своїми руками потрібно проводити обережно.
Інструменти для роботи
Для підготовки, фарбування та покриття лаком дерев’яних дверей своїми руками, а також полотен з ДВП і МДФ, потрібні наступні інструменти:
- наждачний шкурка;
- шпатель;
- пензлик;
- валик;
- ванночка для фарби;
- індивідуальні засоби захисту від запаху.
Фарбування дверей: всі нюанси
Порядок фарбування дверей наступний: спочатку пензликом фарбують фільонки, потім виступаючі частини, а в самому кінці валиком проходяться по полотну. При роботі подбайте про те, щоб приміщення добре провітрювалося – це врятує від запаху, якщо ви використовуєте алкідну або нітрофарбу.
Приміщення, в якому будуть проводитися роботи повинно бути чистим і не курним. Осідання пилу та сміття на пофарбованій поверхні зіпсує зовнішній вигляд дверей з дерева, ДВП, МДФ або інших матеріалів.
Вирішуючи перефарбувати ламіновану міжкімнатні двері, потрібно мати на увазі, що зчеплення її поверхні з фарбою практично відсутня. Тому перед початком фарбування потрібно своїми руками пройтися по всій поверхні полотна дрібною шкіркою, після чого протерти її ганчіркою, змоченою в уайт-спіриті. Такі дії сприяють видаленню захисного покриття, підвищать адгезію і дозволять з успіхом реставрувати ламіновану двері. Після висихання фарби полотно можна покрити лаком.
Пофарбувати шпоновані міжкімнатні двері своїми руками складніше, ніж будь-яку іншу. Це пов’язано з тим, що товщина шпону дуже невелика. Тому при невеликих деформаціях або подряпинах можна просто покрити поверхню лаком. Якщо ж потрібно повністю змінити їх колір, то рекомендується застосовувати фарби на водній основі. Перед фарбуванням поверхня обробляється спеціальною грунтовкою, приховує подряпини. Нітрофарби застосовувати не рекомендується, вони можуть сприяти утворенню матових плям.
Міжкімнатні двері шпоновані штучним матеріалом теж можна пофарбувати. Але для цього потрібно підібрати фарбу, яка не буде скочуватися з гладкою поверхні. А грунтувати такі двері не рекомендується, оскільки втрачається ефект природності.
Знову забарвлену і лаковані двері з дерева, ДВП, МДФ або іншого матеріалу можна ставити в отвір, повернувши на місце фурнітуру і скло. Вона не один рік буде радувати своїм зовнішнім виглядом.