Металеві двері давно перевершила за популярністю всі інші види дверних конструкцій. У будинку з залізними…
Оформлення дверного отвору вхідних дверей своїми руками
Для декорування дверного прорізу без дверей існує безліч різних матеріалів.
До таких матеріалів відносять:
- пластикові панелі;
- ліпнина з гіпсу;
- ліпнина з поліуретану;
- клінкерна плитка;
- дерево;
- декоративний камінь.
Оформлення стандартних прямокутних отворів найлегше здійснити пластиковими панелями, які вже давно стали самим популярним матеріалом для дизайну. Панелі кріпляться за допомогою клею, рідких цвяхів або саморезов. Вони прості у догляді, не залишають відбитки рук.
Ліплення з поліуретану або глини використовується переважно для оформлення кімнати у венеціанському стилі і застосовується досить рідко. Це обумовлено дорожнечею і складністю робіт.
Клінкерна плитка оформляється під цеглу і має різну кольорову гаму. Така обробка має презентабельний, ефектний вигляд, не дивлячись на те, що найчастіше її використовують як для оформлення фасадів.
Самим стильним виглядом обробки вхідних дверей є камінь. Для декорування дверного прорізу таким будівельним матеріалом краще запросити професіоналів, так як своїми руками це оформлення виконати досить складно.
Переваги обробки з каменю:
- дорогий і презентабельний вигляд;
- стійкість до впливу навколишнього середовища і пошкоджень;
- простота у догляді;
- довговічність;
- прекрасна сумісність з будь-яким видом матеріалу.
Вибір форми отвору
Бувають тільки дві класичні форми дверного отвору – арка і прямокутна. Тому необхідно зупинити свій вибір на одному з зазначених варіантів.
Щоб зробити у дверному прорізі арку, треба щоб суміжні приміщення були однакові або схожі за дизайном. При цьому габарити арки можуть залежати від багатьох факторів: побажань господарів, матеріал, з якого зроблена стіна, фінансові можливості для покупки готової арки або матеріалів на неї і так далі.
Важливо, щоб оформлення та дизайн арки візуально не виглядали важкими, інакше можна зіпсувати зовнішній вигляд, як самого дверного прорізу, так і кімнати в цілому.
Якщо дверний проріз без вхідних дверей має великий розмір, то краще не робити його в прямокутній формі, а оформити дверний проріз у вигляді імітації арки. Для того, щоб округлити форми, необхідно використовувати спеціальні напівкруглі сегменти, які легко прикріпити в кутах ніші.
Прямокутна форма отвору найчастіше складається з обналичики. При цьому конвертація може виконуватися з дерева, пластмаси або МДФ. Таке оформлення отвору має строгу форму, тому більше підходить для обробки кабінету або вітальні в класичному стилі.
Штори в оформленні дверного отвору
Щоб оригінально оформити дверний отвір, можна використовувати штори. Вони є одним з найбільш доступних за ціною і різноманітних по вибору методів декору.
Найчастіше для дверного отвору використовують таке оформлення:
- бамбукові штори виготовляються з дерева і складаються з намистин або паличок, нанизані на нитки і сполучених гачками. Такий варіант прекрасно підійде для інтер’єру в стилі еклектики або еко;
- нитяні штори. Вони складаються з міцного переплетення спеціальних джгутів, які кріпляться вгорі на стрічку. Іноді в оформленні таких штор використовують різноманітні скляні фігури, мушлі, намистинки або камінчики, нанизані на джгути;
- класичні тканинні штори, які стануть прекрасним доповненням для інтер’єру в будь-якому стилі. Їх можна використовувати як прямокутні, так і для арочного отвору. Вибираючи такі штори, потрібно дотримуватися єдиного стилю всього інтер’єру і краще, якщо вони будуть аналогічні шторам, які висять на вікнах.
Переваги і недоліки дверних отворів без дверей
Вхідний дверний проріз є важливою частиною будь-якої кімнати. Плануючи оформити його без дверей, слід врахувати ряд недоліків:
- відсутність повного усамітнення;
- відсутність чіткого обмеження простору;
- деякі кімнати не можуть бути без дверей (ванна, туалет, кабінет).
Але, незважаючи на недоліки, існує багато переваг, які з’являються в кімнаті, оформленої без вхідних дверей.
До таких переваг належать:
- оригінальний зовнішній вигляд;
- можливість об’єднання суміжних кімнат;
- незначна вартість зміни дизайну кімнати;
- відсутність складного догляду за дверним полотном.