Як пофарбувати старі дерев’яні двері

Спосіб виконання роботи буде залежати від того, яку двері ви будете фарбувати – стару або нову. Зупинимося більш докладно на фарбуванні старих дверей, так як ця технологія складніше. Якщо збираємося фарбувати міжкімнатні двері, яка раніше вже була пофарбована, то необхідно видалити старі шари фарб. Двері краще зняти з петель. Попередньо знімаються і наличники.

Для видалення фарби є:

  1. Спеціальні готові розчини. Кошти на водній основі мають мінімум неприємного запаху і можуть бути використані усередині приміщень. Однак, вони вам нічим не допоможуть, якщо стара фарба на основі розчинників.
  2. Приготовані власноруч 20% водні розчини їдкого натрію, калію або технічної карболової кислоти.
  3. Механічний спосіб – з допомогою спеціальних шліфувальних машинок. Це найбільш галасливий і курний спосіб, але самий вірний. Тому що якщо ви взялися оновити старі міжкімнатні двері часів СРСР, покриту фарбами на основі вже давно не існуючих розчинників, то тут не допоможе жоден сучасний хімічний препарат. Такі двері, як правило, виконані з відмінного дерев’яного масиву і коштують витрачених зусиль на їх реставрацію.

Який спосіб зняття фарби вибрати – буде залежати від початкового вигляду вашої двері.

Як пофарбувати старі дерев'яні двері

Тепер необхідно запастися інструментом. Правильно підібрані інструменти є вдалим запорукою нанесення лакофарбових покриттів і вдалою шліфування:

  1. Кисті різної ширини, довжини та густоти ворсу двох видів – для фарби і для лаку.
  2. Валики, штапики.
  3. Наждачний папір і щільна суконна тканина.
  4. Малярська стрічка.
  5. Набори розчинників і засобів з видалення фарби або шліфувальні машинки (з диском і стрічкового типу).
  6. Шпаклівка по дереву.
  7. Фарби та лаки на вибір.

Фарбування дверей потрібно проводити в такій послідовності:

  1. Ручки з міжкімнатних дверей необхідно зняти.
  2. Замки або вийняти, або забити їх дрантям, щоб виключити потрапляння пилу, стружки і фарби всередину.
  3. Склади, знімають фарбу, наносити тонким шаром. Через час, вказаний на упаковці знімаємо фарбу штапиком. Якщо залишилася місцями стара фарба, то наносимо засіб повторно. І так до тих пір, поки з поверхні реставрируемой двері не піде останній шар фарби. Або знімаємо старе покриття з допомогою стрічкової шліфувальної машинки.

Коли двері очищена від залишків фарби, її поверхню слід зашліфувати. Беремо дуже дрібну наждачний папір, набиваємо її на дерев’яний брусочок і шліфуємо поверхню. Правильно це робити качаючими рухами руки. Для цієї роботи є шліфувальні машинки, але без досвіду їх використання, ви ризикуєте залишити подряпини на деревині.

Як пофарбувати старі дерев'яні двері

Якщо на полотні є тріщини, то їх можна заповнити спеціальною шпаклівкою по дереву за допомогою штапика, а потім знову зашліфувати, але вже за допомогою «сукнини».

Підготовчі роботи закінчені. Можна вибирати колір. Все буде залежати від стилю інтер’єру і вашого смаку.

В невеликій квартирі буде правильно вибрати білий колір – це практично безпрограшний варіант. Покриваємо двері морилкою, даємо їй висохнути. Наносимо фарбу. Якщо потрібно, то в два шари. Покриваємо прозорим лаком, щоб надати глянець. Встановлюємо ручки. Білий колір може придбати незвичайну родзинку. Після фарбування, полотно можна покрити відтіночним лаком, отримавши при цьому неоднорідну структуру за допомогою малярської кисті.

Як пофарбувати старі дерев'яні двері

Міжкімнатні двері можна пофарбувати не в один колір, а кілька. Це досить цікаве стильове рішення. Проведення такої роботи вимагає дотримання певної послідовності:

  1. Дверне полотно обробляємо морилкою. Морилка – це речовина, яка не тільки захищає дерево від впливів зовнішнього середовища, але і додає відтінок. Якщо двері планується фарбувати в світлий відтінок, то морилкою слід покривати в один шар і не густо.
  2. Місця, які будуть фарбуватися в інший колір закрийте малярською стрічкою.
  3. Потім покриваємо лаком більш світлого кольору, але не раніше ніж через 12 годин після нанесення морилки. Даємо висохнути.
  4. Акуратно знімаємо малярний скотч, і ці місця фарбуємо в потрібний колір. Можна поєднувати покриття дверей фарбою і відтіночним лаком.

З міжкімнатних дверей вийде справжній шедевр, якщо пофарбувати їх лаком декількох відтінків. Щоб зробити це правильно, дотримуємося технології зазначену вище. Відтінки лаку потрібно підібрати один світліше, другий на тон або два темніше. Спочатку наноситься один колір, як основний. Після повного висихання злегка шліфуємо поверхню. Затираємо грубої «сукниною». Наносимо лак другого кольору. Вийде стильний «шеббі – шик».

На дачі вхідні двері необхідно буде покрити водостійкою фарбою або лаком. Для міжкімнатних дверей в квартирі це зайве, якщо це не двері кухні, ванної кімнати або туалету.

Не правильно підібрані за своїм складовим фарби, лаки можуть звести всі зусилля до нуля.

Слід звернути увагу на склад коштів, при виборі фарби, лаку і морилки:

  • є фарби та лаки на водній основі, практично не мають запаху. Їх краще всього використовувати у квартирі, де проживають алергіки і діти.
  • фарби на основі розчинників. Мають специфічний запах. Швидко сохнуть. Як правило, це водостійкі лаки і фарби. Їх краще використовувати для робіт на повітрі.

Главная / Декор / Як пофарбувати старі дерев’яні двері
Вверх