Дизайн арок з гіпсокартону на кухні і у вітальні

Арка в інтер’єрі здатна не тільки грамотно зонувати простір, але і додати йому респектабельний вигляд. Використання гіпсокартону дозволяє забути про брудних «мокрих» будівельних роботах, до того ж легка вага і висока міцність даного матеріалу забезпечує швидкість монтажу. Під аркою можна легко приховати комунікації, але важливіше всього те, що гіпсокартон добре піддається різанню, а тому дверного отвору можна без праці надати самі незвичайні і дивовижні форми.

Конструкційні типи арок

Будь-який дизайн арок з гіпсокартону визначається, насамперед, формою, а потім видом оформлення і декоративними елементами. За типом конструкції, арочні отвори класифікують так:

  1. Портали – це звичні прямокутні прорізи без дверей, які буквально насаджують дух архітектурного класицизму. Їх перевага в простоті монтажу і можливості застосування в інтер’єрі з будь-яким стилем – від прагматичного до мінімалізму ніжною «ванільної» класики.
    Дизайн арок з гіпсокартону на кухні і у вітальні
  2. Слов’янські – відрізняються від порталів лише закругленими кутами, які надають кімнаті більший затишок. Дані форми краще всього виглядають в дерев’яної обробки.
    Дизайн арок з гіпсокартону на кухні і у вітальні
  3. Римські – це класичний варіант з чітким симетричним півколом і правильним радіусом. Такий вибір універсальний, але краще всього підходить для приміщень з високими стелями.
    Дизайн арок з гіпсокартону на кухні і у вітальні
  4. Британські – нагадують римські, але мають злегка випрямлений звід, з-за чого добре виглядають в кухні і передпокою з низькими стелями.Дизайн арок з гіпсокартону на кухні і у вітальні
  5. Стрілчасті – цей тип конструкції має каскадний верх, який з висотою набуває тенденцію до звуження. Облаштування таких арок можливо лише в кімнатах з стелями не менше трьох метрів.
    Дизайн арок з гіпсокартону на кухні і у вітальні

Арка на вході

Розмір і форма арки визначається її місцем розташування. Якщо вона буде перебувати у квартирі між передпокоєм і вітальнею, то краще використовувати невелику конструкцію, інакше житлове та нежитлове приміщення «зіллються». Якщо ж хочеться візуально збільшити простір, зробивши широкий арочний отвір, то на стіни, розташованої напроти нього, потрібно поставити великий дзеркальна шафа-купе або полиці з кімнатними квітами.

Дизайн арок з гіпсокартону на кухні і у вітальні

Якщо інтер’єр в будинку виконаний в тематичному стилі, то задати його можна вже в передпокої, встановивши відповідну арку. Тему сходу підкреслить каскадний фігурний зведення, а готична напрямок – чітка трикутна геометрія вгорі отвору. Однак, при використанні в передпокої арки з незвичайними формами, їх потрібно буде повторювати в інтер’єрі для створення відчуття стилістичної цілісності. Приміром, трикутну геометрію можна повторити нішами, віконним прорізом, формою люстри або простий гардиною з відповідним візерунком.

З’єднання житлових зон

Широкі і элипсоидные арки раціональніше всього використовувати між вітальнею і балконом, особливо якщо він оброблений великими шибками «в підлогу». В даному випадку навіть в маленькій вітальні з’явиться відчуття свободи і простору, а лоджія подарує дорогоцінні квадратні метри для облаштування затишного куточка. Широка арка між кухнею і вітальнею доречна тоді, коли обидві ці зони виконані в суміжній стилістиці. Проте, в цьому випадку значення кухні, як самостійної кімнати практично нівельовано. Якщо ж хочеться зберегти певну незалежність вітальні і їдальні зони, то краще встановити невелику арку з вбудованими нішами або незвичайними формами. Наприклад, цікаво виглядає арочна конструкція, в якій дві дуги, розташовані один навпроти одного, не сходяться, а з’єднуються прямим горизонтальним склепінням. Ефектність такого отвору нададуть невеликі ніші в стіні.

Дизайн арок з гіпсокартону на кухні і у вітальні

В хрущовках для збільшення практичного простору між кухнею і вітальнею часто ставлять широку асиметричну арку, одна сторона якої являє собою барну стійку. Такий варіант дозволяє відмовитися від установки столу безпосередньо в кухні і відвести всі шість квадратів під раковину, побутову техніку, шафи та стільницю. Оскільки стандартна ширина барної стійки становить 60 см, а довжина може варіюватися залежно від індивідуальних уподобань, вона легко виконає роль обіднього столу для сім’ї з 2-4 осіб.

Способи обробки і декорування

При виборі кольору міжкімнатних арок, треба відповісти на питання, що потрібно створити: видимий розділ між житловими зонами або плавний і ніжний перехід, який зумовлює «ковзання» повітря і світла в просторі? В першому випадку рекомендується робити контрастне оформлення арок по відношенню до стін. У другому випадку краще дотримуватися єдине колірне напрямок, акцентувавши увагу на таких декоративних вставках, як дзеркала і скла.

Дизайн арок з гіпсокартону на кухні і у вітальні

Краща прикраса для арки, розташованої в темному передпокої – це світлодіодна стрічка або софіти. Вони допоможуть відмовитися від використання центрального джерела світла, що важливо, якщо одні члени сім’ї йдуть з дому рано, поки інші ще сплять. Такий дизайн арки також доречний для конструкції, поєднаної з барною стійкою на кухні.

Дизайн арок з гіпсокартону на кухні і у вітальні

Прикрашати арки в квартирі можна стразами, невеликими картинами, фотографіями і навіть написами. А коридору і передпокою додадуть житловий вигляд ніші з кімнатними квітами. Тому декоративне оздоблення арок – це завжди унікальне рішення, засноване на особистих перевагах.

Главная / Декор / Дизайн арок з гіпсокартону на кухні і у вітальні
Вверх