Після того, як встановлено нові вхідні двері, виникає необхідність гідним чином оформити та дверний проріз.…
Як оформити дверний проріз без дверей: поради дизайнерів
Про особливості вибору та встановлення вхідних та міжкімнатних дверей чимало написано, сказано і знято відеороликів. Немає необхідності їх аналізувати, а тим більше критикувати. Адже, у кожного дизайнера є своя думка і він вважає, що саме його оздоблення приміщення є єдино правильною. Ми ж спробуємо залишити в стороні тонкощі, що стосуються облаштування вхідних дверей і зосередимося на тому, як зробити більш якісним оформлення міжкімнатних прорізів. Причому, пропонуємо подивитися на цю проблему з дещо несподіваного боку: «А чи потрібні взагалі міжкімнатні двері?» Спробуємо зважити всі «за» і «проти».
Мінуси отворів без дверей
Критикувати будь-яке нововведення простіше всього. Тому прихильники класичного дизайну дверних прорізів, на перший погляд, виглядають дуже переконливо. Ось їх основні аргументи:
- двері для дверних прорізів є обов’язковою умовою з часів дідів-прадідів;
- відсутність двері між кімнатами зводить «нанівець» шумоізоляцію окремих кімнат;
- дизайн кімнати без вхідних дверей виглядає недосконале, і її обробка вимагає додаткових фінансових витрат;
- міжкімнатні прорізи без дверей не користуються популярністю серед замовників;
- складно знайти підрядників, готових оформити дизайн кімнати без класичної двері;
Можна і далі продовжувати перелік зауважень, чому не можна зробити дизайн квартири привабливим і ергономічним без установки дверей. Але, пора прислухатися до думки користувачів, охочих зробити дверний проріз без дверей. Адже, таких теж чимало.
Плюси отворів без дверей
Слід відразу ж обмовитися, що мова буде йти про те, як оформити міжкімнатні двері. Вхідний дверний конструкції всі нижче наведені аргументи не можуть стосуватися за замовчуванням, адже, перед нею ставляться абсолютно інші завдання. Там конструктори працюють над безпекою вхідних прорізів, а дизайн – на другому плані. Що ж стосується того, як облагородити дверний проріз між кімнатами, то дизайн інтер’єру будинку або квартири може набувати химерних варіанти. У тому числі мова може йти і про те, що оздоблення дверних прорізів можна проводити без наявності самих дверей. Подібне облагороджування кімнати, на думку розробників, переслідує відразу кілька цілей:
- економія грошей у процесі оформлення прорізів, так як їх обробка не вимагає додаткових витрат на придбання дверей, коробок і фурнітури;
- подібна обробка дозволяє значно економити життєвий простір кімнати; це особливо актуально для невеликих будинків і квартир;
- невибагливість у відході, так як для ремонту подібних прорізів немає потреби закуповувати велику кількість лакофарбових та інших оздоблювальних матеріалів;
- можливість створення криволінійних і арочних отворів.
Матеріали та особливості оформлення отворів без дверей
Дизайн вхідних або міжкімнатних дверей вимагає індивідуального підходу. Немає універсальної інструкції, в якій були б однозначно регламентовані варіанти застосування різних матеріалів і особливостей оформлення вхідної, балконних або міжкімнатних дверей. Їх оздоблення – процес творчий і залежить від багатьох факторів. Наприклад – від форми дверного отвору. Найчастіше він має прямокутну форму. Але, при бажанні, дизайнер може замість нього зробити і овальний, круглий, і трапецієподібний отвір. Фантазії, як відомо, немає межі, і відсутність двері тільки стимулює політ творчої думки дизайнера.
Що ж стосується того, які використовувати матеріали, щоб прикрасити дверний отвір, то обмеженням можуть стати тільки фінансові можливості замовника. І для вхідних, і для міжкімнатних дверей є маса цікавих способів оформлення. Як варіант:
- масив деревини;
- деревоволокнистих плит (МДФ);
- натуральний або штучний камінь;
- цегла (червоний, обробний);
- гіпсокартон;
- скляні вітражі;
- фактурна штукатурка;
- художня ковка та інше.
Про що говорять реальні користувачі
Примітно, що замість перерахованих дорогих матеріалів можна прикрасити отвір, використовуючи класичні шпалери, і результат буде не гірше. У кінцевому підсумку все залежить від якості розробленого проекту та ефективності його впровадження. «Домашні» майстри стверджують, що при бажанні можна зробити якісний ремонт в квартирі при мінімальних фінансових витратах. При цьому міжкімнатні двері найчастіше ліквідуються, «як клас» і оздоблення отвору в результаті тільки спрощується.
Подібний підхід виправдовує себе, якщо в квартирі або будинку живуть люди одного покоління. У них приблизно однаковий темп життя і нікого не бентежить той факт, що до півночі в сусідній кімнаті може звучати музика або ж хтось сидить до ранку за комп’ютером.
Якщо ж в одній квартирі доводиться уживатися людям різних поколінь, то, швидше за все, вдасться безболісно прибрати двері тільки між кухнею і коридором або залом. А ось спальню, в якій знаходяться представники старшого покоління, краще закрити дверима, так як вони будуть відстоювати свою «незалежність» «до останнього патрона».
Ну і, само собою, навряд чи варто прибирати двері в санвузол. У всіх інших випадках дверне полотно можна ігнорувати без шкоди для комфорту та функціональності приміщення