Де в будинку повинні стояти ікони

Питання не пусте – символи віри вимагають особливого ставлення. Якого – ми запитали у священика.

Як потрібно розставляти ікони вдома

Чи існують якісь правила щодо того, як потрібно розставляти ікони вдома? Наприклад, щодо сторін світла, кутів і вікон, ліжка і телевізора.

І чи є ієрархія і принципи поєднання самих ікон – яка вище, яка нижче, праворуч або ліворуч і так далі? Адже в церквах все іконостаси типові, зібрані за однією схемою. А для будинку є такі принципи?

«Найголовніше – поставити ікони в належному місці, в такому, до якого ви будете ставитися з благоговінням. Де немає телевізора і інших відволікаючих від молитви елементів. Влаштуйте там червоний куточок: поставте поличку, краще, звичайно, велику. Але якщо ви з якихось причин не хочете афішувати свою віру або просто не хочете влаштовувати червоний куточок, то ікони можна поставити і на окрему полицю в шафу. Ніяких строгих розпоряджень з цього приводу немає, важливо лише благочестиво перед ними молитися.

Ікони на кухні

Якщо вибирати кімнату, то варто віддати перевагу вітальні або кабінету. На кухні повісити ікони теж можна, але це не дуже зручне місце для молитви, адже на кухні постійна суєта через готування. Не рекомендується вішати ікони в ванну і туалет з тих самих міркувань. Однак якщо ви з якихось причин хочете бачити ікони в кожному окремому просторі свого будинку (наприклад, ви відчуваєте страх закритих приміщень або вам так просто спокійніше приймати водні процедури), то заради Бога, вішайте. Тут найважливіше ваше ставлення до справи.

Якщо говорити про якісь традиції, то кожній родині після вінчання належить зберігати ікони Спасителя і Божої Матері. Є також благочестива традиція мати ікони своїх святих, тих, чиє ім’я ви носите. В церкви, якщо стояти до вівтаря особою, зліва – ікона Богородиці, праворуч – Ісуса Христа. Це можна застосувати і вдома, але зовсім не обов’язково. Ніякого православного фен-шуй не існує – ставте як хочете!

Поруч з іконами можна розташувати лампадку, свічки, пляшечку зі святою водою, вербу, хрест, хрестики, статуетки янголят, Біблію, молитвослов, а також будь-які такі предмети, пов’язані з вірою. Можна і поставити фото померлих і живих рідних; головне – молитися за них, а не на них (якщо тільки вони не стали святими) ».

Главная / Декор / Де в будинку повинні стояти ікони