Декоративні арочні куточки: фото в інтер’єрі

Коли мова заходить про облаштування арочного отвору, варіантів може бути кілька. Штукатурка, шпалери, різного роду панелі – все може служити в якості основного оздоблювального матеріалу. Але якщо потрібно вирішити питання збереження цього самого матеріалу в місцях переходу з однієї площини на іншу, використовують арочний куточок. По конструкції це найбільш елементарні, але з широкими можливостями вироби.

Що таке арочний куточок

По своїй суті арочні куточки, з одного боку, це елемент захисту стіновий обробки, а з іншого – декоративний елемент в інтер’єрі приміщення. В основному застосовуються для вирівнювання кутових закруглених ділянок дверних або віконних прорізів. Але, завдяки своїй конструкції, можуть встановлюватися і на прямих (горизонтальних або вертикальних ділянках стіни. Крім того, під час проведення основних робіт деякі з них використовуються в якості будівельного матеріалу.

Декоративні арочні куточки: фото в інтер'єрі

При оштукатурюванні прямих кутів, металеві або пластикові перфоровані смуги виконують подвійну роль: служать в якості зміцнюючого елемента кута, плюс до того є еталоном 90°. А прямий кут, це головний показник якісної обробки оброблюваної поверхні. Ще є корковий кут. Але це простий елемент декорації без будь-яких додаткових кріпильних властивостей.

Декоративні арочні куточки: фото в інтер'єрі

При роботі з гіпсокартоном, куточки, частіше металеві, що використовуються, в якійсь мірі, і як кріплення для сусідніх листів, і як матеріал, що забезпечує ідеальне зчеплення шпаклівки з гіпсокартоном.

Види куточків для арочного отвору

Залежно від місця використання куточки поділяються на два види:

 • ті, які встановлюються під штукатурку;
 • і декоративні для завершальної обробки, клеїти які потрібно зверху на штукатурку.

Перші – перфоровані. У них, для кращого зчеплення зі шпаклівкою на кожній планці є отвори. Плюс до того одна сторона кута зроблена у вигляді окремих пелюсток, що дозволяє накладати довгу смугу (до 3 метрів) на вигин арки будь-якого діаметра. Можна сказати, що це гнучкий будівельний матеріал універсального використання в окремо взятій області. Може бути як металевими, так і пластмасовим.

Декоративні арочні куточки: фото в інтер'єрі

Другі мають більш широкий асортимент. Вони можуть виготовлятися з металу, ПВХ, пробки і бути білими, кольоровими, однотонними або з малюнком під дерево. Поверхня на таких виробах рівна, перфорації немає. Окремі модифікації кутових елементів для арки мають одну сторону рівну і цільну, а другу у вигляді пелюсток. Дизайнерські рішення визначають зовнішній вигляд.

Декоративні арочні куточки: фото в інтер'єрі

У чому привабливість арочного куточка

Якщо брати до уваги всі достоїнства в комплексі, і технічні, і «людські», арочні куточки найвигідніший варіант улаштування дверних і віконних прорізів.

Декоративні арочні куточки: фото в інтер'єрі

 • З одного боку, вони приховують можливі недоліки кутовий поверхні, а з іншого – вигідно виділяють непомітну в звичайних умовах частина арки або весь арочний отвір в цілому.
 • Якщо елементи декорації клеїти, дотримуючи всі правила, вони будуть добре і довго триматися на будь-якій поверхні.
 • додаткової обробки не потребують.
 • Термін служби декоративних елементів майже безмежний. 50 років – це досить довго.
 • Обширна колірна гамма виробу дозволяє втілювати в життя будь-які дизайнерські рішення.
 • Забруднення майже не схильні, легко чистяться.
 • Якщо використовувати кутові деталі з ПВХ, сукупна ціна матеріалу і роботи буде найменшою, порівняно з іншими видами обробки.

Декоративні арочні куточки: фото в інтер'єрі

Можливі способи кріплення арочного куточка

Надійне кріплення смуги за місцем – основоположний чинник практичного та естетично привабливого прорізу арки двері. Існує 4 способи кріплення декоративного елемента:

Посадка на клей

Найбільш оптимальний варіант для кріплення кута на місце. Процедура кріплення така:

 1. на поверхню декоративного елемента потрібно нанести клей;
 2. смугу зігнути і прикласти за місцем;
 3. кут трохи посувати, потім зняти на кілька хвилин;
 4. знову прикласти на арку і зафіксувати.

Декоративні арочні куточки: фото в інтер'єрі

Якщо «декорацію» клеїти подібним чином, все вийде чисто і відносно швидко.

Кріплення за допомогою рідких цвяхів

Варіант аналогічний попередньому: нанести клей, зігнути, докласти, клеїти, фіксувати. Але тут можуть бути проблеми. Рідкі цвяхи розчиняють окремі види пластику.

Кріплення саморізами або цвяхами без капелюшків

Декоративні арочні куточки: фото в інтер'єрі

Для облаштування декорування саморізи застосовуються рідко. Але процес встановлення простіше, за три кроки: зігнути, докласти, закріпити. Варіант більше для гнучких перфорованих смуг під штукатурку.

Куточок з пробки

Пробку клеїти дещо складніше, але виглядає вона набагато багатше, ніж аналоги з ПВХ. Робиться все в певній послідовності. Спочатку на поверхню слід нанести шар клею, хвилин 20 витримати, кут зігнути, прикласти за місцем, рівномірно і щільно притиснувши приклеїти, прибрати надлишки клею.

Декоративні арочні куточки: фото в інтер'єрі

Перед тим як клеїти, матеріали і поверхню необхідно підготувати до процедури. Послідовність така:

 1. поверхню очистити від пилу і крихт штукатурки;
 2. заґрунтувати;
 3. кут ПВХ або пробку відміряти і правильно відрізати. Точні розміри дозволять правильно приклеїти арочний кут;
 4. зігнути. Для згинання пластику використовується фен. Краще будівельний, але підійде і побутової.

Главная / Декор / Декоративні арочні куточки: фото в інтер’єрі
Вверх