Робота над оформленням інтер’єру надає можливість кожному дизайнеру створювати справжні шедеври сучасного інтер’єрного мистецтва. Правильний…
Декоративні арочні куточки: фото в інтер’єрі
Коли мова заходить про облаштування арочного отвору, варіантів може бути кілька. Штукатурка, шпалери, різного роду панелі – все може служити в якості основного оздоблювального матеріалу. Але якщо потрібно вирішити питання збереження цього самого матеріалу в місцях переходу з однієї площини на іншу, використовують арочний куточок. По конструкції це найбільш елементарні, але з широкими можливостями вироби.
Що таке арочний куточок
По своїй суті арочні куточки, з одного боку, це елемент захисту стіновий обробки, а з іншого – декоративний елемент в інтер’єрі приміщення. В основному застосовуються для вирівнювання кутових закруглених ділянок дверних або віконних прорізів. Але, завдяки своїй конструкції, можуть встановлюватися і на прямих (горизонтальних або вертикальних ділянках стіни. Крім того, під час проведення основних робіт деякі з них використовуються в якості будівельного матеріалу.
При оштукатурюванні прямих кутів, металеві або пластикові перфоровані смуги виконують подвійну роль: служать в якості зміцнюючого елемента кута, плюс до того є еталоном 90°. А прямий кут, це головний показник якісної обробки оброблюваної поверхні. Ще є корковий кут. Але це простий елемент декорації без будь-яких додаткових кріпильних властивостей.
При роботі з гіпсокартоном, куточки, частіше металеві, що використовуються, в якійсь мірі, і як кріплення для сусідніх листів, і як матеріал, що забезпечує ідеальне зчеплення шпаклівки з гіпсокартоном.
Види куточків для арочного отвору
Залежно від місця використання куточки поділяються на два види:
- ті, які встановлюються під штукатурку;
- і декоративні для завершальної обробки, клеїти які потрібно зверху на штукатурку.
Перші – перфоровані. У них, для кращого зчеплення зі шпаклівкою на кожній планці є отвори. Плюс до того одна сторона кута зроблена у вигляді окремих пелюсток, що дозволяє накладати довгу смугу (до 3 метрів) на вигин арки будь-якого діаметра. Можна сказати, що це гнучкий будівельний матеріал універсального використання в окремо взятій області. Може бути як металевими, так і пластмасовим.
Другі мають більш широкий асортимент. Вони можуть виготовлятися з металу, ПВХ, пробки і бути білими, кольоровими, однотонними або з малюнком під дерево. Поверхня на таких виробах рівна, перфорації немає. Окремі модифікації кутових елементів для арки мають одну сторону рівну і цільну, а другу у вигляді пелюсток. Дизайнерські рішення визначають зовнішній вигляд.
У чому привабливість арочного куточка
Якщо брати до уваги всі достоїнства в комплексі, і технічні, і «людські», арочні куточки найвигідніший варіант улаштування дверних і віконних прорізів.
- З одного боку, вони приховують можливі недоліки кутовий поверхні, а з іншого – вигідно виділяють непомітну в звичайних умовах частина арки або весь арочний отвір в цілому.
- Якщо елементи декорації клеїти, дотримуючи всі правила, вони будуть добре і довго триматися на будь-якій поверхні.
- додаткової обробки не потребують.
- Термін служби декоративних елементів майже безмежний. 50 років – це досить довго.
- Обширна колірна гамма виробу дозволяє втілювати в життя будь-які дизайнерські рішення.
- Забруднення майже не схильні, легко чистяться.
- Якщо використовувати кутові деталі з ПВХ, сукупна ціна матеріалу і роботи буде найменшою, порівняно з іншими видами обробки.
Можливі способи кріплення арочного куточка
Надійне кріплення смуги за місцем – основоположний чинник практичного та естетично привабливого прорізу арки двері. Існує 4 способи кріплення декоративного елемента:
Посадка на клей
Найбільш оптимальний варіант для кріплення кута на місце. Процедура кріплення така:
- на поверхню декоративного елемента потрібно нанести клей;
- смугу зігнути і прикласти за місцем;
- кут трохи посувати, потім зняти на кілька хвилин;
- знову прикласти на арку і зафіксувати.
Якщо «декорацію» клеїти подібним чином, все вийде чисто і відносно швидко.
Кріплення за допомогою рідких цвяхів
Варіант аналогічний попередньому: нанести клей, зігнути, докласти, клеїти, фіксувати. Але тут можуть бути проблеми. Рідкі цвяхи розчиняють окремі види пластику.
Кріплення саморізами або цвяхами без капелюшків
Для облаштування декорування саморізи застосовуються рідко. Але процес встановлення простіше, за три кроки: зігнути, докласти, закріпити. Варіант більше для гнучких перфорованих смуг під штукатурку.
Куточок з пробки
Пробку клеїти дещо складніше, але виглядає вона набагато багатше, ніж аналоги з ПВХ. Робиться все в певній послідовності. Спочатку на поверхню слід нанести шар клею, хвилин 20 витримати, кут зігнути, прикласти за місцем, рівномірно і щільно притиснувши приклеїти, прибрати надлишки клею.
Перед тим як клеїти, матеріали і поверхню необхідно підготувати до процедури. Послідовність така:
- поверхню очистити від пилу і крихт штукатурки;
- заґрунтувати;
- кут ПВХ або пробку відміряти і правильно відрізати. Точні розміри дозволять правильно приклеїти арочний кут;
- зігнути. Для згинання пластику використовується фен. Краще будівельний, але підійде і побутової.