Виготовлення дверної коробки самостійно

Часто буває, що дверна коробка не входить в комплект з дверима, або входить, але продається в розібраному вигляді, або ж вона є в наявності, але не підходить під ваш дверний отвір – не всі види дверних коробок підходять для прорізів, для яких вони призначені. Або ж ви просто впевнені в своїх силах, і хочете заощадити, виготовивши коробку своїми руками. І в цьому немає нічого неможливого. Але все ж перед тим, як зробити дверну коробку, перевірте наявність необхідних інструментів і матеріалів, про яких піде мова нижче.

З чого складається дверна коробка

Всі види дверних коробок мають в основі чотири профільних бруска – два довгих, розташованих вертикально і складових бічні частини коробки, і два коротких поперечних, які є відповідно верхньою і нижньою частинами коробки.

дверна коробка

Зняття розмірів майбутньої дверної коробки

Бруски для коробки можна купити готові або зробити самому, все залежить від вашого бажання, навичок і наявного інструменту.

розмір

Якщо ви робите коробку “з нуля”, почати треба зі зняття розмірів. Зробити це можна двома способами:

  1. По готовій двері.
  2. За дверного отвору.

Якщо ви берете за основу встановлюється двері, виміряйте спочатку її бічні сторони, додаючи по 5 см кожна. Потім виміряйте верхню і нижню частини дверей, також додаючи по 5 див. Прорахуйте отримані результати і можете починати розпилювання.

Підготовка до розпилу і виготовлення деталей

Почати краще з брусків, призначених для бічних частин дверної коробки. Підготовлені бруски кладуть на підлогу, на одному рівні, так, щоб пази знаходилися зверху. На них потрібно відзначити верхню і нижню межі двері, враховуючи товщину порога. Потім прикладають бруски, призначені для верхньої та нижньої частини дверей, на яких також роблять відмітки майбутньої лінії розпилу.

конс2

Після цього можна нарізати заготовки під коробку. Спочатку уникнення помилок бажано відрізати заготовки з деяким запасом. Після цього їх слід приміряти, і тільки потім зробити більш точну підгонку деталей.

Виготовлення і стикування дверної коробки

Зістикувати бічні і поперечні деталі коробки можна двома способами:

  • під кутом в 90 градусів;
  • під кутом в 45 градусів.

45 градусів

Другий спосіб складніший, він потребує певних навичок та граничної акуратності. А менш досвідченим у таких справах краще скористатися першим способом, і обрізати бічні деталі під кутом в 90 градусів.

стыкова

Підготовка бічних поверхонь

Потім на одній з бічних деталей, яка буде розташовуватися з боку петель, потрібно позначити місця, де будуть знаходитися петлі. Роблять це, приклавши цю деталь до бічної поверхні дверей. Глибину паза роблять рівній товщині стулки петлі. Поглиблення під петлі вирізають дуже акуратно, щоб не пошкодити полотно дверей. Своїми руками це нескладно зробити за допомогою стамески і молотка, в той час як фахівці зазвичай використовують електричну фрезу.

Далі необхідно вкласти петлі в підготовлені для них таким чином поглиблення, і за допомогою дрилі зробити на бічній поверхні поглиблення для саморізів. Причому діаметр заглиблень повинен бути меншим, ніж діаметр саморізів, які будуть тут перебувати. Потім за допомогою саморізів петлі прикріплюються до полотна дверей.

клямка

На іншій бічній поверхні двері встановлюють замок-засувку.

Збірка коробки своїми руками

своїми руками

Збирати деталі дверної коробки в єдине ціле своїми руками найзручніше на підлозі, застеленому картоном або папером. Власне збірка коробки полягає в з’єднанні підготовлених деталей саморізами. Але спочатку необхідно дуже ретельно поєднати один з кутів коробки, і просвердлити кілька отворів з боку поперечної планки в торець поздовжньої деталі дрилем або шуруповертом. Це робиться для запобігання псування дверного полотна саморізами надалі. Далі в підготовлені отвори загвинчуються саморізи. Таким чином у всі кути коробки вкручують за два самореза (під прямим кутом).

Установка дверної коробки своїми руками

Після того, як виготовлення та збирання коробки завершена, можна починати її монтаж в дверний отвір, для чого вам спершу знадобиться “примірка” зробленої коробки. Перевірте вертикальність коробки за допомогою схилу, і перпендикулярність всіх кутів. Цілком можливо, що потрібно спочатку виконати підгонку коробки, яка полягає в ліквідації просвітів за допомогою клинів або монтажної піни.

піна

Після цього коробка прикріплюється до укосів за допомогою дюбелів. Не забудьте упевнитися, що ніде не видно “підгінні” клини і рейки. Лише після цього можна вважати процес виготовлення дверної коробки закінченим. Далі залишається тільки навісити полотно двері на петлі і прикріпити наличники.

на петлі

Взагалі, збірка дверної коробки своїми руками не така проста справа, як може здатися. Все-таки для цього потрібно володіти деяким досвідом. Але якщо ви все ж сповнені рішучості, для початку слід добре вивчити теорію цього процесу, і вивчити корисні фото-і відеоматеріали по ньому.

Главная / Виготовлення / Виготовлення дверної коробки самостійно