Як утеплити вхідні дерев’яні двері самому

Найбільші тепловтрати в холодну пору року відбуваються через двері і вікна. Тому для збереження тепла, а також з метою економії, актуально утеплення дверей. Зробити це своїми руками зовсім не складно.

Rayn Properties Architectural Images

Всі вхідні вуличні двері, що продаються на ринку, спочатку забезпечені шаром утеплювача при виробництві. Але якщо у вас на вході встановлена стара дерев’яна двері, чи утеплювач зносився і не виконує свої функції, то є сенс задуматися про утеплення своїми руками.

Є кілька варіантів, як утеплити дерев’яні двері:

  • з використанням ущільнювача;
  • герметизація валиками;
  • оббивкою утеплювачем.

Ущільнювач актуальне в тому випадку, коли полотно прилягає до коробки не щільно і з щілин дме холодне повітря, хоча сама двері добре тримає тепло.

ущільнювач

Валики застосовуються спільно з оббивкою або як самостійний спосіб збереження тепла.

валики

Оббити вуличну бік двері заміського будинку або квартири можна різними матеріалами. Як утеплювач можуть виступати:

  • поролон;
  • ізолон;
  • мінеральна вата;
  • пінопласт;
  • пінополістирол.

Поролон практичний, коштує недорого і з ним легко працювати. Але його недоліки полягають у вбиранні вологи і схильності до крошіння через деякий час після початку використання.

поролон

Ізолон коштує дорожче, але перевершує поролон за якістю. Він характеризується відмінними теплоізоляційними характеристиками.

ізолон

Мінеральна вата не гниє, але має властивість збиватися під оббивкою і втрачає об’єм, чим зводить нанівець візуальну привабливість конструкції.

мін вата

Пінопласт і пінополістирол легкі і добре зберігають форму матеріали. Але спосіб утеплення ними відрізняється від вищеперелічених.

пінополістерол

Утеплення ущільнювачем своїми руками

Проклеювання двері в приватному будинку або міській квартирі по периметру спеціальним утеплювачем дозволить посилити притиск і перекриє доступ холодного повітря всередину приміщення. Він являє собою гумову стрічку на клейкій основі, яка клеїться в місці зіткнення полотна з коробом (фальци).

стрічка

Перед початком роботи потрібно визначити, яку кількість матеріалу потрібно. Для цього виміряйте ширину і висоту дверного полотна і обчисліть периметр. Крім того, при розрахунку кількості матеріалу, враховується товщина щілин і ширина фальців.

Приклеїти стрічку своїми руками дуже просто. Для цього поступово відклеюється папір з липкою боку ущільнювача і притискається до фальців дверної коробки.

приклеїти

Раніше такий спосіб утеплення реалізовувався за допомогою дерматину, складеного в кілька разів і прибитого маленькими гвоздиками до дерев’яній коробці.

Єдиний недолік такого методу збереження тепла – короткий термін служби. Більше, ніж один сезон стрічка на двері заміського будинку не протримається.

Герметизація двері в приватному будинку або квартирі валиками

Утеплення своїми руками валиками застосовується разом з утепленням всього дверного полотна і як самостійна міра для збереження тепла. Другий варіант актуальний тоді, коли немає можливості або бажання зняти двері з петель.

валиками

Валики набиваються по периметру дверного полотна з внутрішньої сторони для того, щоб двері краще зберігали тепло і виглядали презентабельно. Вони робляться з утеплювача, який загортається в декоративний матеріал, який використовується для оббивки. Валики прибиваються до місця меблевими цвяхами.

Для того щоб утеплити двері своїми руками валиками правильно, врахуйте, що з боку петель вони повинні приєднуватися рівно по краю. Знизу валики повинні прилягати до порога, а зверху і з боку замку – виступати на 4-5 мм. Прибивати валик на поріг не варто, оскільки він швидко прийде в непридатність.

Оббивка двері заміського будинку або квартири утеплювачем

Для оббивки крім самого утеплювача також знадобиться матеріал, яким буде виконана декоративна обробка. Це може бути шкіра, її замінники або інші відповідні матеріали. Для того, щоб визначити скільки знадобиться утеплювача, потрібно виміряти дверне полотно. Для визначення значень ширини і висоти двері, якщо обшивають вуличну сторону, від торця відступають 1 див. Для обробки зсередини заміри проводять у закритому положенні стулки, відступаючи 1 см від коробки. Для кращого ефекту фахівці рекомендують утеплювати полотно з обох сторін.

декор

Перш ніж приступити до утеплення своїми руками, потрібно підготувати дверне полотно. Для утеплення необхідно зняти з петель, демонтувати всю фурнітуру: ручку, замок, вічко. Видаляється старе покриття, проводиться обробка антисептичної сумішшю і знежирення. Полотно укладається на горизонтальну поверхню і проводиться кріплення утеплювача. В залежності від обраного матеріалу використовується клей, маленькі цвяхи або металеві скоби. Зверху утеплювач кріпиться оббивний матеріал, який повинен бути трохи більше за розміром.

матеріал

Дерматин кріпиться степлером і скобами по краю дверного полотна. Для цього і був залишений вільним від утеплювача 1 см по периметру. Для того, щоб декоративний матеріал ліг рівно і без складок, варто залучити до роботи помічника.

Валики, прибиті по периметру після утеплення, поліпшать зовнішній вигляд і допоможуть зберегти тепло. Їх виготовлення і кріплення своїми руками описано вище. Декорувати двері заміського будинку чи квартири можна, якщо нанести на оббивку малюнок крейдою на вуличну бік і вбити меблеві цвяхи. Між ними можна натягнути смужку шкіри або волосіні.

Після закінчення роботи фурнітура повертається на місце, і конструкція вішається на петлі.

Утеплення пінопластом

Утеплення пінопластом двері в приватному будинку можливо двома способами. Обробляючи вуличну бік, можна вирізати його так, щоб розміри повністю відповідали розмірам полотна, обшити дерматином і приклеїти на рідкі цвяхи. Утеплюючи полотно зсередини, пінопласт вирізається по розміру просвіту коробки.

пінопластом

Другий спосіб полягає в прибивання своїми руками по периметру коробки дерев’яної рейки. В утворилося простір вкладається пінопласт, і конструкція обшивається вагонкою або іншим відповідним матеріалом. Товщина рейки повинна бути такою ж, як і у пінопласту. Але такий варіант утеплення має один недолік. Вага конструкції збільшиться, і можуть знадобитися додаткові петлі.

Знаючи, як утеплити вхідні дерев’яні двері, ви з легкістю впораєтеся з цією роботою самостійно, зберігши тим самим тепло в будинку.

Главная / Ремонт / Як утеплити вхідні дерев’яні двері самому