Як встановити залізні двері самостійно: інструкція

Міцність двері виготовленої з металу надає власникам нерухомості впевненість в її надійного захисту від чужого проникнення і збереження майна. Величезна кількість варіантів дверної обробки дозволяє правильно підбирати вироби згідно будь-яких побажань замовників, а діапазон цін на металеві двері робить їх доступними для споживачів з різним рівнем доходів.

Залізним вхідних дверей абсолютно не страшні цвіль, грибок, комахи і гризуни. Поява іржі на полотні та коробці дверного металевого блоку завжди можна запобігти за допомогою нанесення на їх поверхню антикорозійних складів. Такі двері можна ставити своїми руками, як в дерев’яному, так і в кам’яному будинку.

SONY DSC

Теплова і звукова ізоляція сталевих дверей забезпечується застосуванням сучасних утеплювачів поглинаючих шум, а їх захист від злому – багаторівневими запорами і потужними петлями різних моделей.

Вибір двері

До того як встановити металеві двері, бажано знайти її надійного виробника, наприклад – за порадою друзів або знайомих. Перед покупкою слід ознайомитися з нормативними документами, які могли б гарантувати його належну якість. При огляді запропонованої продавцем двері необхідно приділити увагу таким моментам:

устройство

  • Металева обшивка дверей повинна мати товщину листів не менше 2 мм;
  • З петлевий боку біля зачинених дверей повинні бути вузькі зазори оснащені ущільнювачем. Їх відсутність може в майбутньому викликати труднощі з її закриванням;
  • Для запобігання можливого зрізу петель зловмисниками, двері повинні бути оснащена металевими замикаючими штирями. Їх пластикові імітації іноді встановлюються на дешевих моделях виробів. Це потрібно перевіряти;
  • Слід оцінити тип і характеристики антикорозійного покриття дверного блоку.

Особливості монтажу сталевих дверей

Металеві двері можуть встановлюватися своїми руками в будівлях з цегли, бетону, газосилікатних блоків, пінобетону або в дерев’яному будинку. Для того, щоб правильно вставити дверний блок, потрібно враховувати особливості матеріалу стін в будинку. Це допоможе підготувати отвір. Залежно від того, з якого матеріалу виконана несуча стіна, буде необхідно:

  • Зачистить торці отвору до каменя так, щоб між стіною і коробкою залишався зазор в 20-25мм;
  • У дерев’яному будинку виготовити обсадних коробку, а потім вже до неї кріпити дверний блок, залишаючи по одвірку зазор не менше 100 мм.

 коробка

Власникам кам’яних будинків для роботи буде необхідний перфоратор і молоток з зубилом, а технологія установки двері в дерев’яному будинку зажадає замість перфоратора наявність бензопили, а замість зубила – стамески.

 стамеска

До завершення монтажу залізних дверей в будинку, її полотно не рекомендується звільняти від обгорткового упаковки. Однак це ускладнює перевірку якості покупки. Потрібно знати, що рішення установки двері своїми руками автоматично позбавляє господаря гарантій постачальника на вм’ятини або подряпини на поверхні виробу після завершення його монтажу. Тому найкращим варіантом буде зняти упаковку, обстежити покупку, а потім знову її правильно упакувати за допомогою монтажної стрічки, щоб не пошкодити декор вироби при роботі над ним.

Установка двері

Нескладна технологія монтажу сталевих дверей своїми руками в дерев’яному або кам’яному будинку включає в себе три етапи:

  • Підготовку вхідного отвору і коригування його габаритів під розмір дверного блоку;
     коригування
  • Закріплення в отворі дверної коробки в залежності від її розташування і матеріалу стіни;
     закріплення
  • Заповнення технологічних зазорів, навішування полотна, перевірку його роботи і коригування в разі потреби.
     3

Підготовка отвору

Якщо для монтажу нової залізної двері в дерев’яному або кам’яному будинку необхідно звільнити отвір від старої дверної коробки, то спочатку слід зняти полотно блоку у відкритому положенні з петель за допомогою підставленого до низу ломика, піднімаючи його вгору.

 демонтаж

Після цього можна демонтувати коробку. Якщо вона дерев’яна, то її потрібно звільнити від кріплення, розпиляти ножівкою бічні стійки і по шматках своїми руками видалити з отвору. Для демонтажу металевої коробки потрібно «болгарка». З її допомогою слід розрізати кілька сталевих прутів кріплення, а потім цілком видалити залізну конструкцію. Після звільнення отвору його потрібно очистити від залишків старої ізоляції і штукатурки.

Кріплення коробки і установка полотна

Щоб самому поставити залізні двері знадобляться витратні матеріали та інструмент: перфоратор і молоток, ломик, болгарка, рулетка, схил і рівень, клини, анкерні кріплення і монтажна піна. Але поодинці вставити правильно важкі двері все-таки буде складно, тому краще знайти помічника. Залежно від розташування двері в отворі її монтаж можна проводити двома способами.

установка дверной коробки

Перший спосіб передбачає кріплення дверного блоку своїми руками до стін прорізу з використанням металевих пластин. Зазвичай вони розташовуються по три штуки на кожному бічному профілі коробки. Монтаж двері цим способом можливий тільки в разі розташування її полотна зсередини приміщення в одній площині зі стіною отвору. Робота виконується так:

  • У підготовлений проріз потрібно вставити дверний блок і вирівняти його в площині за допомогою рівня і схилу.
  • Коли двері встане в потрібне положення, її потрібно зафіксувати дерев’яними клинами і знову перевірити за допомогою рівня.
  • Потім через кріпильні пластини коробки слід виконати отвори в стіні отвору і забити в них сталеві прути по 10-15см завдовжки.
     прути
  • Кінці прутів потрібно розклепати. Замість них часто застосовуються анкерні кріплення.
  • Після закріплення дверного блоку в отворі, слід перевірити роботу двері і щільність її прилягання до коробки. Неправильне положення конструкції часто призводить до заїдання замку. Роботу його механізму потрібно перевіряти до герметизації коробки.
  • Далі технологія процесу передбачає зволоження отвору і заповнення пустот його примикання до коробки монтажною піною. Ця робота виконується при закритих дверях. До висихання піни її рекомендується не відкривати.
     піна

Другий спосіб застосовується при поглибленні двері в товщу стіни. У цьому випадку правильно встановлювати двері допомагають монтажні отвори, виконані в дверній коробці. Вони передбачаються виробниками виробів і комплектуються анкерними болтами з пластиковими заглушками. Якщо в купленій двері все це відсутнє, її монтаж доведеться проводити за допомогою зварювального апарату:

  • вищеописаним способом потрібно встановити двері на клинові розпірки і просвердлити по три отвори в двох бічних стійках коробки.
     просвердлити
  • Через них слід вбити в стіну отвору шматки залізного прута довжиною 12-18см.
  • Кінці цих шести прутів слід приварити до коробки. Зварювання потрібно виконувати своїми руками через отвір, яке розташоване в боці коробки. Це дозволить уникнути напливів металу, які можуть перешкоджати закриттю дверей.
     приварити
  • Якщо конструкцією дверного блоку передбачено кріплення анкерами, на них його можна зафіксувати, попередньо просвердливши через кріпильний паз відповідну кількість отворів в стіні отвору.
  • На останньому етапі слід заповнити пустоти примикання коробки до стіни монтажною піною і дочекатися висихання матеріалу.
     пена1

Технологія установки вхідних залізних дверей в дерев’яному будинку дуже схожа з вищеописаними методами, але виробляти роботу своїми руками слід не раніше завершення усадки нової будівлі, пов’язаної зі специфікою матеріалу його стін.

Главная / Монтаж / Як встановити залізні двері самостійно: інструкція