Складні двері книжка своїми руками

Розсувні і складні двері різних типів – справжній порятунок для власників малогабаритних жител, яким постійно доводиться вирішувати проблему відсутньої вільного простору. Різний механізм відкривання, який використовується в дверях-купе, книжках і гармошках, дозволяє в процесі будівництва і ремонту вибрати саме той варіант, який буде найбільш функціональним і прийнятним в кожному конкретному випадку.

В інтер’єрах вже не рідкість установка конструкцій-купе, але сучасні дизайнери і будівельники все частіше розсувні двері замінюють не менше гідної і практичною альтернативою – складаний дверима, яку, завдяки схожій формі, часто називають книжка.

Двері книжка: переваги і недоліки

Складна книжка – відмінне рішення в тих ситуаціях, коли немає можливості або не хочеться встановлювати розсувні двері, а розміри прилеглої до дверного отвору стіни не дозволяють використовувати розсувні системи-купе.

 5467_1431507523

Серед її «плюсів» варто назвати такі переваги:

  • невелика зона відкривання, в порівнянні з дверцятами;
  • книжка більш безпечна в експлуатації, ніж орні модель;
  • складна конструкція дозволяє регулювати ширину проходу за рахунок складання однієї або обох стулок;
  • книжка не зрушується за межі отвору, як це роблять розсувні двері;
  • в якості матеріалу для виготовлення дверного полотна можна використовувати не тільки звичне дерево або скло, але і натягнуті на раму тканини, шкіру;
  • такі двері нескладно зробити своїми руками.

З недоліків найбільш істотним фахівці вважають не дуже хорошу звуко- і теплоізоляцію, оскільки двері-книжка має досить великі зазори в місці з’єднання стулок і там, де кріпиться відкриває механізм.

Не слід плутати двері-книжку з гармошкою. На відміну від останньої, книжка часто робиться з двох половинок, в рідкісних випадках – з трьох, тоді як двері-гармошка може складатися з необмеженої кількості вузьких елементів.

Як влаштовані складні двері-книжка

Зробити своїми руками такі двері цілком можливо, але для початку варто детально розібратися в особливостях її конструкції і принципі відкривання-закривання.

 thc95L71RF

Двері-книжка є два дверних полотнища (провідне і ведене), які з’єднує між собою спеціальний механізм, що складається з таких обов’язкових комплектуючих:

  • врізні петлі;
  • ролик відомою двері;
  • нижня і верхня опори провідної двері, а також поворотні осі до них;
  • кріплення.

Описаний механізм дозволяє, наприклад, замість однієї широкої двері шириною 80 см встановити два вузьких складаються дверних полотна по 40 см. При цьому допустиме навантаження на нього не повинна перевищувати 40-60 кг (в залежності від виробника), тобто не можна кріпити на такий механізм важкі металеві, скляні або броньовані стулки.

 kn4

Принцип роботи цієї конструкції полягає в тому, що одне полотнище затискається в розпір між підлогою та верхньої направляючої, а друге вільно рухається на ролику.

Як зробити конструкцію своїми руками

Якщо ви вирішили зробити двері-книжку своїми руками, перше, з чого слід почати, – виготовлення дверних полотнищ. Оптимальним матеріалом в такому випадку буде МДФ, дерев’яна або пластикова вагонка, оскільки навряд чи вийде своїми руками в домашніх умовах обробити належним чином триплекс або якісно натягнути м’яке полотно, а важку цільну деревину застосовувати недоцільно.

Швидше за все вийде зробити стулки з шпонированного МДФ: достатнього купити в будівельному магазині готову плиту відповідного кольору і там же замовити її розкрій за потрібними розмірами або розпиляти будинку своїми руками. Краї вирізаних полотнищ обов’язково слід обробити. Це можна зробити за допомогою спеціального паперу, що наклеєний на ПВА, або готових пластикових кромок, які надягають внатяжку на торці. І те, і інше нескладно зробити своїми руками.

Виготовивши полотна, підберіть до них якісний механізм. На цьому елементі однозначно не варто економити, оскільки від нього залежить зручність і легкість експлуатації. Далі врежьте в обидві стулки петлі. Для більш естетичного зовнішнього вигляду використовуйте потайні деталі.

 dver-garmoshka2

Прикріпіть на обидва полотнища закриває механізм – опори, поворотні осі, ролики.

Монтаж двері-книжка

Коли двері буде готова, не менш важливо правильно встановити її в отворі. Якщо збираєтеся робити це своїми руками, то подбайте, щоб конструкція відкривалася без праці.

Для цього дійте в наступному порядку:

  • Вирівняти і оштукатурьте укоси, після чого встановіть в дверний проріз спрощену версію коробки – так звані добори (оброблені дерев’яні планки, що приховують бетонні укоси).
     Untitled-71
  • Користуючись рівнем, в верхню частину короба врежьте алюмінієву напрямну, яка повинна бути розташована строго горизонтально.
     maxresdefault
  • Провідну частину дверей розташуйте ближче до одвірка і закріпіть її з боку косяка зверху – в направляючу, а знизу – в підлогу.
     skladnye-mezhkomnatnye-dveri-garmoshka-ili-knizhka-11
  • З протилежного боку петлями з’єднайте провідну стулку з відомою частиною, а ведене полотнище з допомогою каретки роликів закріпіть в направляючої, встановленої в отворі.
     ustanovka-dveri-garmoshka
  • Встановіть обмежувачі, які будуть перешкоджати ударам двері об стіну.
     619307
  • Змастіть механізм маслом, щоб двері рухалася легко і без зайвого скрипу.
    wd-40

Книжка – підходящий варіант для оформлення гардеробних кімнат, вузьких коридорів та інших приміщень, де не так важлива звукоізоляція, а більше потрібно візуальне розділення простору.

Главная / Монтаж / Складні двері книжка своїми руками